Byla ojetá, hájil šéf ČT Janeček nákup luxusní motorky

27.08.2010 7:01

Na středečním zasedání Rady ČT se generální ředitel České televize hájil proti nařčením deníku Blesk. Bulvár se před časem zaměřil na majetkové poměry televizního šéfa.

Byla ojetá, hájil šéf ČT Janeček nákup luxusní motorky

Jiří Janeček, který se již pro ParlamentníListy.cz proti nařčením ohradil, se ve středu na zasedání veřejně očisťoval a dal dokumentaci hospodaření k dispozici radě.

Vyjádření Jiřího Janečka exkluzuvně pro ParlamentníListy.cz ZDE

Přijďte na návštěvu

"Nenadbíhám bulváru a nebudu komunikovat s bulvárem," uvedl s nadhledem na zasedání Rady ČT Janeček. "Mé výdaje odpovídají příjmům a rád je všechny zpřístupním. Pozemky jsou volně k nahlédnutí na katastrálním úřadě. Mám hypotéku na dům na Zahradním Městě nikoli za 6,5, ale za 5,5 milionů. Nemám co schovávat a všechny vás zvu na návštěvu, akorát ještě nevím, co budu vařit," řekl radním s úsměvem Janeček. Na to mimo mikrofony pohotově reagovala členka rady Dana Ekrtová, že by ráda přišla.

Motorkář

"Prosím vás, ten motocykl jsem kupoval před šesti lety za 330 000 a byl ojetý. Dokážete si asi představit, jakou cenu má dneska,"  hájil se Janeček ve věci svého motocyklu. Právě snímky Janečka na luxusní trojkolce zveřejnil Blesk s tím, že má milionovou hodnotu.

"Dala jsem si tu práci a pečlivě jsem si výdaje pana Janečka porovnala s příjmy a musím dodat, že je zde i velká rezerva," řekla během zasedání radní Ekrtová.

Blesk udeřil před týdnem

"Už jsem si zvykl, že když v České televizi prosazujeme změny směřující k úsporám, přicházejí osobní útoky. Moje osobní a majetkové poměry jsou velice jednoduché," uvedl minulý týden v exkluzivním vyjádření pro ParlamentníListy.cz Janeček v reakci na kritiku bulvárního tisku.

Dále pokračoval ve vysvětlování, v němž přiznal, že jako generální ředitel pobírá měsíční plat přesně 237.000 korun a k tomu roční odměnu sedm set tisíc. To jsou podle Janečka na základě veřejných jednání a zápisů Rady ČT veřejné známé a dohledatelné údaje.

Rada Baumruka na závěr - Levnější obleky

V konečné fázi obhajoby ředitele ČT zazněla věta od předsedy rady. "Pan generální ředitel by akorát mohl nosit levnější obleky," neodpustil si na závěr jízlivou, ale z obou stran úsměvnou narážku, předseda Rady ČT Jiří Baumruk. "K panu Janečkovi se do bytu půjdu podívat, avšak ne na cenovky s nábytkem, ale spíše na tu večeři," dodal Baumruk.

Více k tématu:


Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: koz

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Děte už do pí*i, chápete, do p**i!“ Politik ODS se rozzlobil. Ptali jsme se na dotace kolem předsedy Fialy. Tady další várka zjištění

5:00 „Děte už do pí*i, chápete, do p**i!“ Politik ODS se rozzlobil. Ptali jsme se na dotace kolem předsedy Fialy. Tady další várka zjištění

ParlamentníListy.cz mají letité kontakty na některé zástupce ODS v Brně. Spojuje je postava muže z š…