ČSSD sbírá podpisy proti vládě. Mluví o tisících signatářů

01.05.2011 19:21

Už tisíce podpisů stihla ČSSD vybrat na peticích proti vládě Petra Nečase. Archy se jmény pak hodlá poslat v úterý petičnímu výboru sněmovny.

ČSSD sbírá podpisy proti vládě. Mluví o tisících signatářů

Symbolicky 1. května na Svátek práce začali členové ČSSD sbírat podpisy proti současné vládě Petra Nečase. Na více než 130 místech v největších městech České republiky nasbírali během pár hodin stovky podpisů.

„Jako sociální demokraté požadujeme, aby vláda bojovala s korupcí včetně přijetí zákona o majetkových přiznáních a zákazu vzniku anonymních akciových společností," stálo kromě jiného v petici. Podle ní se Nečasově vládě nedaří vyvést Českou republiku z ekonomické krize a zastavit zvětšování veřejného dluhu.

Ústí nad Labem hlásí podle serveru Aktuálně.cz kolem 500 podpisů, Děčín přidává dalších 350. V Chomutově se podpisové akce zúčastnila i místopředsedkyně ČSSD Marie Benešová a zařídila tak 400 jmen.


Toto množství podpisů podle předsedy strany Bohuslava Sobotky jasně hovoří o tom, jak je společnost znepokojená a nesouhlasí s politikou stávající vlády. Sociální demokraté se už minulý týden pokusili vyslovit nedůvěru vládě, ale nezískali dostatečný počet hlasů, když se k nim přidali kromě komunistů pouze tři přeběhlíci z Věcí veřejných.


Čtěte:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: pan

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Karel Gott o srpnové okupaci. Bohdalová, Laufer, Štaidl. Strach, slzy. Vše vyšlo najevo až po jeho smrti…

5:00 Karel Gott o srpnové okupaci. Bohdalová, Laufer, Štaidl. Strach, slzy. Vše vyšlo najevo až po jeho smrti…

Interpret téměř 2.500 písní, dvaačtyřicetinásobný Zlatý slavík a držitel stovek ocenění nebyl jen ti…