Chytrá řešení pro budoucnost. Pražanům je nabízí exprimátor Kasl s experty

31.07.2014 13:48

Bývalý primátor Jan Kasl povede do komunálních voleb v Praze hnutí, které připravilo konkrétních 65 řešení pro zlepšení života v hlavním městě. Nejde prý o populistická hesla, ale chytrá řešení pro budoucnost, založená na skutečné znalosti a práci pro Prahu, na jejichž tvorbě se podílel tým expertů, kteří k tomu mají odpovídající odbornost i zkušenost.

Chytrá řešení pro budoucnost. Pražanům je nabízí exprimátor Kasl s experty
Foto: jankasl.cz
Popisek: Exprimátor Jan Kasl
reklama

Pražany se v blížících se komunálních volbách pokusí oslovit 65 Demokratů Jana Kasla, což je volební sdružení, které chce postupně zveřejnit 65 konkrétních řešení pro život v Praze. Na startu své kampaně jich představilo prvních deset, dalších pět pak přidá každé pondělí až do termínu voleb. Zástupci tohoto hnutí jsou přesvědčeni, že si hlavní město zaslouží po letech stagnace zkušené a kompetentní vedení, tedy tým odborníků, kteří přinášejí skutečná řešení problémů Pražanů.

V jeho čele bude stát bývalý primátor Jan Kasl, jenž už víc než rok spolu s dalšími experty pracuje na aktualizaci Strategického plánu Prahy v rámci Institutu plánování a rozvoje hl. m. Prahy. „Rozhodli jsme se jen nenadávat nad neschopností radnice či být jen nezúčastněnými odborníky, jejichž radám politici moc rádi nenaslouchají,“ vysvětluje Jan Kasl důvod sestavení týmu, který navrhl program vycházející z expertních analýz a práce mnoha odborníků pro Prahu.

Hnutí přichází s nabídkou chytrých řešení pro budoucnost

Zmíněných 65 konkrétních kroků má zajistit Pražanům výrazně lepší život v hlavním městě a garanty jednotlivých řešení jsou kandidáti, kteří k tomu mají odpovídající odbornost a zkušenost. „Nejde o populistická hesla, ale chytrá řešení pro budoucnost, založená na skutečné znalosti a práci pro Prahu,“ tvrdí lídr kandidátky a exprimátor Jan Kasl. Sám se stal garantem dvou z dosud zveřejněných řešení, a sice „Transparentní a důvěryhodná radnice“ a „Koncept chytré Prahy“.

Řešení „Praha pro mladé i seniory“ garantuje mimo jiných exministr zdravotnictví Pavel Klener, který si vzal spolu s Martinem J. Stránským za své i „Konec sanitek bloudících po Praze“. Bývalý ministr dopravy Petr Moos garantuje „Jednotný parkovací systém“ a spolu s Pavlem Dobešem, ředitelem Centra pro globální satelitní navigaci, řešení „Kamiony do města nesmí".

Kampaň spoléhající na sociální sítě bude stát zhruba šest milionů

Volební motto „ANO, MÁME TOP ŘEŠENÍ PRO PRAHU“ obsahuje názvy dvou konkurenčních subjektů, o nichž se ale Jan Kasl nedomnívá, že nutně musí být v nadcházejících volbách těmi nejsilnějšími, naopak očekává přepsání politické mapy Prahy. Exprimátor prozradil, že hnutí se chce v kampani soustředit na sociální sítě a náklady na kampaň by se měly pohybovat zhruba do šesti milionů korun.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jih

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Neznámý odposlech Františka Mrázka o politicích ČSSD a ODS: „Zavolám, voni převrátěj židli a běžej sem!"

5:10 Neznámý odposlech Františka Mrázka o politicích ČSSD a ODS: „Zavolám, voni převrátěj židli a běžej sem!"

DOBRODRUŽSTVÍ KRIMINALISTIKY (IX. díl) Jak jsme v minulém příběhu slíbili, tak se dnes ještě jednou …