Deník urazil Rathovo ego. Vyřízl jej z fotografie

11. 8. 2010 22:42

Že má středočeský hejtman Rath (ČSSD) poněkud narcistní rysy, je patrné při parlamentních projevech a bere se to jako samozřejmost. Že se ale hejtmanství na svých stránkách bude zabývat i takovou malicherností, jako je výřez z fotografie, je na úsměvnou pováženou.

Deník urazil Rathovo ego. Vyřízl jej z fotografie
reklama

Co spáchal deník MF Dnes, že to stálo za středočeské mediální prsknutí s titulkem - „MF Dnes: objektivní a seriózní deník?" a zdůvodnění „Vyjádření Středočeského kraje k článku uveřejněném v MF Dnes Střední Čechy 10.8.2010 s názvem Besser: Beroun by měl být lepší, ale už bez Bessera"?

MFD v článku píše o bývalém starostovi Besserovi (TOP 09) a o jeho nástupci Havlovi (ODS). O ničem jiném tam není. Aby doplnili článek, použili v MFD výřez z většího fota, na kterém jsou ti dva, o kterých článek pojednává, tedy Besser a Havel.

A aby nebylo foto nečitelné, je u něj popiska, sdělující, kdy že se oba takhle sešli? Při otevírání nového berounského kina.

Podle webových stránek Středočeského kraje si „v redakci MF Dnes grafik dal záležet, aby se na fotce objevil pouze bývalý starosta Berouna Jiří Besser a nynější berounský starosta Tomáš Havel". Pisateli zcela uniklo, že grafik pouze ze společného fota odstřihnul oba krajní pány, o nichž článek pojednává.

Středočeský kraj tvrdí, že je hejtman Rath novinářům nesympatický

"Upravená fotografie k článku nerespektuje fakt, že projekt vznikl za finanční podpory z fondů EU Středočeského kraje. Slavnostního otevření se zúčastnil také hejtman Středočeského kraje David Rath, z fotky byl však grafiky deníku MF Dnes vyříznut," stěžuje si hejtmanství na svém webu.

S lehkým pousmáním lze konstatovat, že v tomto vyjádření Středočeského kraje úplně chybí zmínka o tom, že na fotografii nechybí nikdo menší než bývalý ministr kultury Václav Riedlbauch, o kterém zmíněný článek také nepojednává.

"Přijde nám úsměvné, že se tak děje v deníku, který se tváří jako objektivní a seriózní zpravodajské médium a vystřihuje tak z fotografií politiky, kteří mu nejsou sympatičtí," míní Středočeský kraj. A co si o této úsměvné pošťuchované má myslet oblíbený Obyčejný Občan? Že na středočeském hejtmanství patrně nemají do čeho píchnout.
---------------

Celý text hejtmanství:

Vyjádření Středočeského kraje k článku uveřejněném v MF Dnes Střední Čechy 10.8.2010 s názvem Besser: Beroun by měl být lepší, ale už bez Bessera.

U tohoto článku bylo použito foto ze slavnostního otevření kina v Berouně ze dne 9.8.2010. Foto zobrazuje dnes již bývalého starostu Berouna Jiřího Bessera a jeho nástupce Tomáše Havla. Upravená fotografie k článku nerespektuje fakt, že projekt vznikl za finanční podpory z fondů EU Středočeského kraje. Slavnostního otevření se zúčastnil také hejtman Středočeského kraje David Rath, z fotky byl však grafiky deníku MF Dnes vyříznut. Tato skutečnost pouze potvrzuje pochyby o objektivitě a nestrannosti redakce zmiňovaného deníku. Přijde nám úsměvné, že se tak děje v deníku, který se tváří jako objektivní a seriózní zpravodajské médium a vystřihuje tak z fotografií politiky, kteří mu nejsou sympatičtí.

 

Více:

Nekopat do Paroubka! Nesnáším to. Tolik Rath

Tahle Rathova věta rozesmála ministra Bártu k pláči

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: leh
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Udala, že jí řekl p*čo. „Proč nejsem očkovaná?“ zbourala pirátka, 40 let, jednání. Ztuhli. A promluvili

12:35 Udala, že jí řekl p*čo. „Proč nejsem očkovaná?“ zbourala pirátka, 40 let, jednání. Ztuhli. A promluvili

„Jak to, že nejsem naočkovaná? Proč mě nikdo nekontaktoval?“ Zhruba takto se podle zjištění redakce …