Dvakrát přes milion. Pak zaznamenaly Události ČT znovu pokles

30.11.2011 13:47

Hodně kolísavě vychází v posledních deseti dnech sledovanost zpravodajského pořadu České televize Události. Dvakrát se přehoupla přes milion, ale jinak to vypadá jen na mimořádné výkyvy. Vždyť na jejich úterní vydání se nedívalo ani 800 tisíc diváků.

Dvakrát přes milion. Pak zaznamenaly Události ČT znovu pokles
Foto: ct.cz
Popisek: Logo České televize

Blýskáním na lepší příští mohly být pro Českou televizi čísla sledovanosti hlavního zpravodajského pořadu události, která se v uplynulých deseti dnech dostala dvakrát přes milionovou hranici. Ukazuje se však, že nepůjde o žádný trvalý stav a že veřejnoprávní televize si ve svém večerním zpravodajství přízeň diváků zatím nedokáže udržet.

Z dat ATO - Mediaresearch, která pro ParlamentníListy.cz zpracovala MÉDEA, a.s. ve spolupráci s MÉDEA RESEARCH, k.s. vyplývá, že úterní Události sledovalo 793 tisíc diváků (681 tisíc na ČT1 a 112 tisíc na ČT24) při celkovém podílu na sledovanosti 21,4 procenta. A jak ukazují výsledky konkurence, nebylo to proto, že by šlo o den chudý na zajímavé dění.

Konkurence se těšila obvyklému zájmu

Vždyť Zprávy TV Prima sledovalo v takřka shodném čase 1,093 milionu diváků, což byl téměř každý třetí člověk přítomný v danou chvíli u obrazovek (podíl na sledovanosti 30,3 procenta). Podobně jako Prima dosáhla i Nova se svými Televizními novinami standardních čísel - 2,229 milionu diváků při podílu na sledovanosti 56,5 procenta. Odpolední TN sledovalo 892 tisíc diváků, a tak i ony navzdory brzkému vysílacímu času trumfly večerní Události.

K věci:

Dvojnásobek času, polovina moderátorů. Utáhnou to nové Události ČT? 

Události ČT: V pátek blamáž, v neděli přes milion diváků 

Rekordní sledovanost zpravodajství ČT. Když bude exšéf Novy ředitelem 

Foto: ceskatelevize.cz

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jih
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kubera? 100 cigaret, 15 kafí, whiskey, skoro nejedl! Teplice truchlí a vyprávějí. Ale došlo i na „Muslice“. Máme FOTO

12:11 Kubera? 100 cigaret, 15 kafí, whiskey, skoro nejedl! Teplice truchlí a vyprávějí. Ale došlo i na „Muslice“. Máme FOTO

REPORTÁŽ „Všem je to líto. Na druhou starnu se nelze divit, že to vzalo tak rychlý konec. Kouřil sto…