Ministerstvo obrany koupilo vojákům prášky na hubnutí. Některé nepříliš bezpečné

07.09.2011 11:15 | Zprávy
autor: joh

Ministerstvo obrany se rozhodlo bojovat s nadváhou vojáků. Těm, kterým nepůjde zhubnout přirozenou cestou, pomohou i tablety, které rozpočet stály 992 tisíc korun. Zhruba pro 60 lidí obrana koupila Adipex, který může mít i vážné vedlejší účinky.

Ministerstvo obrany koupilo vojákům prášky na hubnutí. Některé nepříliš bezpečné
Foto: Zbyněk Pecák
Popisek: Milovice si připomněly odchod sovětských vojáků
"V rámci preventivního programu zdravého životního stylu jsme v závěru loňského roku nakoupili 170 balení léku Adipex a 1 200 balení léku Xenical," popsala Jana Růžičková z oddělení komunikace armádního Generálního štábu MF DNES.

K tématu Tlustý Vondra, tlustá armáda. Ptali jsme se dr. Cajthamlové

Léky dostanou pod dohledem lékařů jen ti vojáci, kterým nepomůže dieta, pohyb nebo preventivní rehabilitace. Polovina z 22 tisíc profesionálních vojáků má nadváhu. Tři a půl tisíce z nich navíc potřebuje léčbu kvůli silné obezitě.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

RNDr. Luděk Niedermayer byl položen dotaz

Změna Evropy

Zajímalo by mě, jak přesně to myslíte, že se společná Evropa musí měnit? Tvrdíte, že je třeba posílit konkurenceschopnost, bezpečnost, energetickou odolnost. Nemyslíte ale, že právě v tom ale EU dost selhává a je čím dál slabší?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministerstvo kultury: Česko-slovenská expozice na světové přehlídce současného umění

11:27 Ministerstvo kultury: Česko-slovenská expozice na světové přehlídce současného umění

Česká a slovenská expozice zahájily 61. ročník benátského Bienále.