Na krizi eura tvrdě doplatíme, říká Dvořáková

10.12.2011 15:40 | Zprávy

České republice se může stát, že kvůli váhavému postoji k nově vznikající evropské mezivládní smlouvě o záchraně eura zůstane stát mimo hlavní proud v Unii. Myslí si to politoložka Vladimíra Dvořáková.

Na krizi eura tvrdě doplatíme, říká Dvořáková
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vladimíra Dvořáková

Evropská unie plánuje založit fiskální unii, jejímiž členy budou státy eurozóny. Dnes vznikla dohoda, že se k nim přidá i 9 dalších zemí, mezi nimi i Česká republika. Mimo zůstane jen Velká Británie, která změny nepodporuje.

Nejsme Británie, varuje Dvořáková

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: joh

JUDr. Jiří Pospíšil byl položen dotaz

Proč jste se rozhodl kandidovat na poslední chvíli?

Co vás k tomu přimělo? A proč jste nekandidoval na předsedu? Je vůbec zvláštní, že byl na předsedu jen jeden kandidát, nemyslíte? Nesvědčí to dost o tom, že na tom nejste dobře, o čemž svědčí i vaše oslabení ve volbách a celkové preference, podle níž byste ve sněmovně bez ODS vůbec nebyli?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

APAS: Regulaci kratomu vítáme. Teď je klíčové ochránit mladistvé a podpořit prevenci

22:03 APAS: Regulaci kratomu vítáme. Teď je klíčové ochránit mladistvé a podpořit prevenci

Kratom se od 12. listopadu 2025 oficiálně zařadil mezi regulované psychomodulační látky.