Někteří lidé se s Havlovým letištěm nikdy nesmíří, říká Fenič

20.11.2012 18:56

Režisér a filmový producent Fero Fenič byl první, kdo přišel s peticí na přejmenování ruzyňského letiště na Letiště Václava Havla. Doteď mu kvůli tomu chodí nazlobené e-maily. Někteří lidé se s tím podle něj nesmíří nikdy.

Někteří lidé se s Havlovým letištěm nikdy nesmíří, říká Fenič
Foto: Hans Štembera
Popisek: K výročí 76. Havlových nedožitých narozenin se pražské ruzyňské letiště přejmenovalo na Václav Havel airport Prague
reklama

„Bylo období, kdy jsem s tím nápadem přišel, tak těch odpovědí byly desítky, dokonce stovky,“ vzpomínal Fero Fenič v Impulsech Václava Moravce. Nyní mu stále chodí kolem jednoho, dvou e-mailů denně, které se k Letišti Václava Havla vztahují.

„Je v této naší zemi část lidí, která se asi už nikdy s tím nesmíří,“ míní Fenič. Nenávistné dopisy snášel prý bez větších traumat. „Jsem na to zvyklý, že musím někdy reagovat na názory lidí na moji tvorbu nebo mého studia,“ vysvětloval v pořadu. Dotkly se ho však zprávy, které se nějak osobně týkaly jeho blízkých.

Fenič je znám i jako producent, stál například za satirickým pořadem Česká soda. Ta však už nyní neběží. „Pro politickou satiru je velmi dobré zázemí, ale chybí asi spojující prvek. Osoba, která by to zázemí soustředila na sebe,“ říká.

Námětů na satiru by tu totiž bylo podle Feniče dost. A občas se i děje, byť spíše na sociálních sítích. Nedávno například k incidentu v Chrastavě, kde byl airsoftovou kuličkovou pistolí postřelen Václav Klaus. „Jaký prezident, takový atentát,“ zacitoval socioložku Jiřinu Šiklovou Fero Fenič.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: pan

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Německou europoslankyni „vyfakovali“ z konference. Užuž byla na cestě, když ji zpražil slovenský premiér a Hohlmeierová musela zůstat doma

4:46 Německou europoslankyni „vyfakovali“ z konference. Užuž byla na cestě, když ji zpražil slovenský premiér a Hohlmeierová musela zůstat doma

EXKLUZIVNĚ Monika Hohlmeierová je německá politička CSU. Od 6. října 1998 do 15. dubna 2005 byla bav…