Vít Bárta jde do boje s podvodníky

09.08.2012 10:05

Poslanec za Věci veřejné Vít Bárta se rozhodl bojovat proti podvodným firmám, které nekalými praktikami lákají z lidí peníze. Alespoň to tvrdí ve videopříspěvku na svém oficiálním profilu na sociální síti Facebook. Začal v této souvislosti podporovat občanské sdružení Společná obrana.

Vít Bárta jde do boje s podvodníky
Foto: Zbyněk Pecák
Popisek: Vít Bárta ve svém bytě na pražském Klárově
reklama

"Já musím říct, že v momentu, kdy pan Škárka byl usvědčen z toho, že mě podvedl, tak mi začalo psát mnoho lidí, který mi začali psát o tom, jak je podvedl ne pan Škárka, ale firmy. Jak přišli o domov proto, že podepsali smlouvu na to, že jim někdo pomůže prodat nemovitost," říká Bárta a jmenuje konkrétně firmu Prolux, která se zabývá službami v oblasti realit.

"Prolux jim nepomohl prodat nemovitost a místo toho naopak, když si sami tu nemovitost prodali, museli zaplatit velké peníze této podvodné společnosti," dodává Bárta.

Rozhodl se pomoci

Zpočátku se snažil těmto lidem pomáhat individuálně, ale když viděl, že jich přibývá, začal podporovat Světlanu Glaserovou, mimo jiné kandidátku za Věci veřejné ve středních Čechách, která bude lidem pomáhat s těmito problémy. "Já jsem se rozhodl, že nyní omezím podporu nadace Chantal Poullain a místo toho začnu podporovat především telefonní linku paní Glaserové, která už léta bojuje právě proti nekalým podvodným praktikám kupříkladu společnosti Prolux," říká Bárta.

Podle údajů na webových stránkách Společné obrany, zavázal se Bárta platit členský příspěvek ve výši 25 tisíc korun měsíčně. Navíc bude mít Glaserová možnost konzultací s týmem právních poradců Věcí veřejných.

Bárta na závěr prohlašuje, že jeho cílem je prosadit v Poslanecké sněmovně takovou legislativu, která by obzvláště v těchto těžkých časech zabránila, aby se tímto způsobem lidem v Čechách ubližovalo.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: adr

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ÚZSVM získal dědictví v hodnotě 1,16 milionu korun

22:30 ÚZSVM získal dědictví v hodnotě 1,16 milionu korun

Pracovníci ÚZSVM v Jindřichově Hradci úspěšně vyřešili pozůstalost po ženě z Jindřichohradecka.