„Policie? Pomoc! Zmizel bramborovej salát, teď tu byl!" Máme autentický zápis hlášení, nad kterým stydne rozum

02.01.2021 17:32

Jen pár hodin před Štědrým dnem se na policii nejmenovaného krajského města obrátil volající s akutním problémem. Z bytu zmizel bramborový salát. Telefonát, který spustil kolotoč papírování, nám přiblížil jeden z uniformovaných zdrojů.

„Policie? Pomoc! Zmizel bramborovej salát, teď tu byl!" Máme autentický zápis hlášení, nad kterým stydne rozum
Foto: Hans Štembera
Popisek: Policejní vůz, ilustrační foto
reklama

Anketa

Co byste chtěli, aby se znovu otevřelo?

4%
2%
3%
hlasovalo: 16797 lidí
Dne 23. prosince v 19:41 zavolal na policii muž s nečekaným problémem. S manželkou bydlí ve 2. patře panelového domu. Odpoledne byl sice venku a do bydliště se vrátil až okolo čtvrté odpolední, ale jeho žena nikam nešla. Vlastně jenom na chvilku si prý odskočila na nákup. Byl to kousek.

Jaké však nastalo překvapení, když dotyčný pár zjistil, že jim právě během této chvíli zmizel bramborový salát.

„Žádné poškození zámku, přijde jim to neuvěřitelné, ale nedokážou si to jinak vysvětlit, než že se k nim někdo vloupal a odcizil mísu se salátem, nic jiného nechybí," stojí v interních policejních záznamech.

Zmíněný telefonát během několika mála minut odstartoval doslova byrokratický maraton. Hlášení bylo nejprve předáno na útvar, následně bylo zaevidováno jako jiná událost, posléze ho onen útvar potvrdil a přijal. Daný útvar byl poté přizván ke spolupráci s dalším. A vyšetřování záhady ztracené mísy s bramborovým salátem mohlo začít.

Jak pro PL uvedl jeden z příslušníků PČR, hlídka se opravdu dostavila na místo a začala zajišťovat stopy. „Salát samozřejmě nikdo neukradl, byl pod záclonama, oni si toho vůbec nevšimli," popsal adventní situaci naší redakci dotyčný policista.

Šlo prý o jeden z mála úsměvných příběhů těch dnů.

Další, který přineseme v neděli ráno, už nechá smích stranou.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tomáš A. Nový

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Německou europoslankyni „vyfakovali“ z konference. Užuž byla na cestě, když ji zpražil slovenský premiér a Hohlmeierová musela zůstat doma

4:46 Německou europoslankyni „vyfakovali“ z konference. Užuž byla na cestě, když ji zpražil slovenský premiér a Hohlmeierová musela zůstat doma

EXKLUZIVNĚ Monika Hohlmeierová je německá politička CSU. Od 6. října 1998 do 15. dubna 2005 byla bav…