Techniky máme dost, chybí lidi
"Musíme dát do centra pozornosti vojáka a přilákat do profesionální armády nové lidi. Techniky už máme dnes dost a jsme na špici ve srovnání se Slováky, Poláky a Maďary," uvedl Vondra.
Armáda chce podle dřívějších informací nabrat také 333 studentů na Univerzitu obrany v Brně a zhruba 60 až 80 posluchačů na vojenskou střední školu v Moravské Třebové. Noví vojáci jsou nejčastěji žádáni na základní funkce. Budou proto zařazeni k mechanizovanému vojsku. Požadavky jsou také na přísun nových řidičů.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: aš
Na co podle vás tak strašně potřebujeme Ukrajince?
A jste nebo nejste pro jejich zařazení do českého sociálního sytému? Jaké konkrétní dávky by jim dávalo ANO, kdybyste byli ve vládě? A komu? Všem Ukrajincům?
Další články z rubriky

9:45 „V Moskvě se musí smát.“ Zpráva BIS nedopadla dobře
Směs dezinformací, recyklace starých věcí a neověřitelných informací. Takto kritická slova zazněla n…
- 19:19 Jak vyřešit hrozbu migrace: Právo na azyl pryč z Ústavy. Právník Kotzian by ale zašel dál
- 4:43 „Vystoupení z vojenské části NATO.“ Navržen nezvyklý krok
- 11:48 Čeští vojáci na Ukrajině? Nikdo nám neřekl jasné ano. Ani z vládních stran
- 14:55 Co kdyby byla válka? Krytů je málo, jsou zanedbané. Generál Šándor ale odhalil další problém
- 17:57 Pomoc po povodních: Prezident Pavel nesl krabici. „Proč radši neposlal hradní stráž?“ ptá se generál