Dnes můžete mít hlad, i když máte práci, upozorňuje docentka Švihlíková

03.03.2014 18:01 | Zprávy

Desetina obyvatel Česka žije pod hranicí chudoby. Dalších 1,7 milionu Čechů musí vystačit s příjmem jen mírně nad touto hranicí. I proto začínají přicházet na řadu sbírky různého charakteru – včetně těch potravinových. V prognózách, že bude lépe, jsou přitom odborníci většinou opatrní. A podobně je tomu i v jiných zemích Evropy. Například ve Španělsku.

Dnes můžete mít hlad, i když máte práci, upozorňuje docentka Švihlíková
Foto: hns
Popisek: Ilona Švihlíková řeční na Václavském náméstí

„Počet lidí, kteří potřebují využívat potraviny z potravinových bank, u nás stoupá. Tvoří již 9 procent z celé populace. Jsou to hlavně maminky s dětmi, senioři nebo lidé bez domova,“ uvedla pracovnice Arcidiecézní charity Jana Augustinová u příležitosti listopadové, u nás dosud první Národní potravinové sbírky.

Připomeňme, že podle metodiky MPSV bylo v lednu 2014  v České republice nezaměstnaných téměř 630 tisíc lidí, zatímco volných míst se nabízeno jen něco přes 36 tisíc.

„Je to obrovská disproporce mezi počtem poptávaných zaměstnání a volnými pracovními místy,  trvající již delší dobu. Ukazuje hloubku i délku trvání českých ekonomických problémů,“ uvedla k tomu ekonomka Ilona Švihlíková.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Mgr. Petr Macinka byl položen dotaz

Proč vás, potažmo nás má v Bruselu zastupovat nějaký Slovák?

To to pěkně začíná. Proč jste si toho na sebe nabral tolik, když to evidentně nezvládáte? A kdy už to rozseknete s tím Turkem? Nebylo by nejjednodušší, kdybyste místo něj nominovali prostě někoho jiného?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Nábytek za 230 milionů. Rakušanův úřad nakupoval ještě po volbách

4:46 Nábytek za 230 milionů. Rakušanův úřad nakupoval ještě po volbách

Ministerstvo vnitra objednává nábytek za skoro čtvrt miliardy korun. Nejde o žert, ale o skutečnou z…