Je tedy důvod zvednout pomyslnou sklenici a začít jásat? „To je taková ta klasická otázka o poloplné a poloprázdné sklenici – záleží na tom, jak se kdo na to dívá, s jakým naturelem. Každopádně u tohoto dne vidím a chci zdůraznit jednu velkou přednost – a to, že si díky tomu alespoň část lidí udělá představu o tom, co je fiskální iluze. Drtivá většina našich občanů totiž nemá ponětí o tom, kolik jejich vydělaných peněz jde na stát, na jeho hospodaření, a tady to má možnost vidět názorně. A zajímat se o to, co se s těmi penězi dál děje, protože jak víme, mnohdy je s nimi nakládáno alespoň podle informací v médiích dost nehospodárně,“ uvedla pro ParlamentníListy.cz ekonomka a ředitelka Next Finance Markéta Šichtařová.
Připomněla pak i to, že se uvedené datum nedá brát jako jasný předěl pro všechny. „Důvod k oslavám skutečně není pro každého, poněvadž řada lidí musí dělat podstatně déle, aby tohoto přelomu, o kterém se dnes hovoří v rámci celorepublikového průměru, dosáhli,“ poznamenala ještě Šichtařová.
Letos dělají Češi na stát o dva dny déle než vloni
Češi letos na stát pracují 161 dní, vloni připadl den daňové svobody totiž už na 9. června.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Alena Hechtová