Ombudsman se obul do Kalouskova ministerstva kvůli hernám

04.02.2012 20:44

Ombudsman Pavel Varvařovský kritizoval ministerstvo financí, které povolovalo videoloterijní terminály v obcích až do konce loňského roku. Podle Varvařovského se tím porušoval loterijní zákon. Vláda se bude jeho připomínkami zabývat ve středu.

Ombudsman se obul do Kalouskova ministerstva kvůli hernám
Foto: Hans Štembera
Popisek: Výherní automaty
reklama

„Jsem přesvědčen o tom, že ministerstvo financí svou rozhodovací praxí při povolování sázkových her provozovaných prostřednictvím takzvaných jiných technických herních zařízení obdobných klasickým výherním hracím přístrojům dlouhodobě porušovalo, a nadále porušuje, loterijní zákon,“ napsal ombudsman vládě.

Varvařovský obvinil ministerstvo financí, že zasahovalo do ústavního práva obcí na územní samosprávu, když povolovalo umístění heren. Ignorovalo při tom obecní vyhlášky. „Ministerstvo financí neprovedlo navržená opatření k nápravě, proto využívám svého oprávnění oslovit vládu,“ uvedl Varvařovský v dopise.

Ministerstvo financí nařčení odmítlo s tím, že nebylo možné postupovat jinak. Ochránce lidských práv si však stojí na svém a upozorňuje, že legislativní změny schválené v novele loterijního zákona na sklonku loňského roku nejsou dostatečné. Podle nich sice obce můžou pomocí vyhlášek omezovat místa hazardu, ale zákon zároveň stanovuje přechodnou tříletou lhůtu, kterou má ministerstvo financí na vypovězení jím už jednou vydaných oprávnění.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor:
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Dáváme dáreček Němcům? Máme tu lidi, kteří nic nedělají, a platíme je. Vážné zprávy o našem hospodářství

19:35 Dáváme dáreček Němcům? Máme tu lidi, kteří nic nedělají, a platíme je. Vážné zprávy o našem hospodářství

Že u nás „nejsou lidi“? Ale jsou, jen je zaměstnáváme v oborech, které nám nic nepřinášejí, sdělila …