Plaťte kryptoměnou. Česká firma TENT.com vám na to dá kartu

29.03.2023 17:14 | Reportáž

Na trh vstupuje první ryze česká společnost TENT.com, díky jejíž aplikaci a fyzické kartě budou moci uživatelé běžně platit u obchodníků. V budoucnu hodlá konkurovat hlavním světovým hráčům v oboru.

Plaťte kryptoměnou. Česká firma TENT.com vám na to dá kartu
Foto: Tent.com
Popisek: Představení české kryptoměnové platformy TENT.com

Popularita kryptoměn v posledních letech roste a s tím i počty nových zájemců o jejich koupi a investování. Situaci využila nová česká platforma, která nyní uvádí na trh vůbec první českou platební kartu, jejímž prostřednictvím budou uživatelé moci zaplatit například v restauraci, obchodě nebo vybírat v bankomatech. 

Anketa

Má vláda zvýšit základní sazbu DPH z 21 % na 23 %?

4%
96%
hlasovalo: 25913 lidí

Platby proběhnou přímo z virtuálních měn, které v aplikaci budete mít. Běžné platby umožňuje spolupráce platformy TENT.com se společností MasterCard, s níž je virtuální peněženka technologicky integrovaná. To zároveň klientům zaručuje bezpečí, neboť platforma musela absolvovat náročný proces trvající dva roky a kontrolu úplně všeho, aby mohl se světovým zprostředkovatelem plateb MasterCard spolupracovat.

Na rozdíl od jiných světových platforem slibuje uživatelům bezpečí též jejich vkladů, neboť s prostředky nebude nijak nakládat, nebude je investovat a nijak na ně sahat. Nehrozí tak například situace, jakou svět zažil s krachem kryptoměnové burzy FTX.

„Prostředky klientů budeme držet oddělené od vlastních zdrojů a nebudeme je využívat k dalšímu obchodování, nebudou půjčovány nebo investovány. Dále aplikujeme kontrolu transakcí s cílem zamezit praní špinavých peněz,“ uvedl na představení platformy její zakladatel David Tacl s tím, že společnost bude zisk generovat pouze na běžných poplatcích.

Platební karta TENT:

Kromě nákupu, směny a prodeje kryptoměn pro uživatele brzy přibudou i další investiční možnosti. Například do akcií nebo komodit. Společnost TENT.com zároveň pracuje na tom, aby klienti brzy mohli využívat také IBAN a přijímat platby ze zahraničí.

„Chceme uživatelům zjednodušit svět kryptoměn. Nákup, prodej a směny krypta budou jednoduché a jednotlivé operace budou probíhat srozumitelným způsobem. Naším cílem je zpřístupnit kryptoměny běžnému uživateli,“ vysvětlil dále zakladatel platformy Tacl.

Počáteční investice do vývoje a celkového startu platformy vyčíslil na desítky milionů korun s tím, že vše financoval ze svých vlastních zdrojů. O tom, že společnost to s prohlášením o tom, že hodlá konkurovat těm nejvýznamnějším hráčům jako například Crypto.com, myslí vážně, je i skutečnost, že za pouhou webovou doménu zaplatila nemalé peníze.

„Nákup domény TENT.com proběhl po dlouhých jednáních. Jednalo se o jednu z mála čtyřpísmenných významových domén, které byly k mání. Je to druhá největší doménová akvizice do českých rukou, zaplatili jsme 500 tisíc dolarů,“ upřesnil David Tacl.

Podle Františka Vinopala z České kryptoměnové asociace má Česká republika v oblasti krypta obrovský inovační potenciál. „Chceme z České republiky vytvořit evropský kryptohub. V současné době vidíme problémy, které mohou nastat v autoprůmyslu, a my vidíme potenciál, že krypto by českou ekonomiku mohlo táhnout dál,“ řekl Vinopal.

Jak už bylo řečeno, platforma bude svým klientům poskytovat vůbec první kryptokartu v prostoru Česka i Slovenska. „Rozsah námi nabízených služeb bude takový, že mezi našimi přímými konkurenty ve světě budou jednotky společností,“ zdůraznil šéf TENT.com David Tacl. V současné době je podle něho na platformě možné obchodovat se zhruba patnácti kryptoměnami, což se bude pravidelně rozšiřovat. Každý měsíc by mělo přibýt zhruba deset dalších.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Radim Panenka

Ing. Martin Kolovratník byl položen dotaz

Za volantem od 17

Dobrý den, prý má být možné řídit již od 17,ale pod dohledem. Tím dohledem se myslí kdo? Musímát taková osoba řidičák? A když se ěco stane,ponese daná osoba odpovědnost nebo jak to bude? A od kdy tut možnost zavedete?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Lhali.“ Po 231% růstu plynu Fialu dorazí toto. Už nejen Rusko

4:44 „Lhali.“ Po 231% růstu plynu Fialu dorazí toto. Už nejen Rusko

Nevídaný růst cen plynu v Česku v porovnání s našimi sousedy. Důvod? Vedle jiného též rychlé odstřiž…