„Čas říct EU: Konec doby, kdy jste žili jak králové díky nám.“ Rajchl rozbouřil sál. Nejen tím

22.05.2022 19:11 | Reportáž

REPORTÁŽ Že zlo pochází z Bruselu? „Prachsprostá výmluva. Zlo pochází od nich. Kdyby byli dostatečně sebevědomí a dostatečně odvážní, mohou zítra říct v Bruselu: ne, uděláme si to podle svého,“ bouřil na adresu vládnoucí české elity advokát Jindřich Rajchl. „Zvrhlá, perverzní situace. Vláda nedělá vůbec nic s tím, že se vyrobí elektřina v Dukovanech, doputuje do Brna, mezitím se prodá na burze v Lipsku a zaplatí se nemalá část peněz na úhradu emisních povolenek,“ jasně vysvětlil na setkání příznivců Rajchlova hnutí PRO. Podpořit novou sílu politické scény přijel také senátor, profesor Jan Žaloudík.

„Čas říct EU: Konec doby, kdy jste žili jak králové díky nám.“ Rajchl rozbouřil sál. Nejen tím
Foto: Daniela Černá
Popisek: Advokát Jindřich Rajchl na setkání v Brně

Hned na úvod pozdravil příznivce a řekl pár slov senátor za volební obvod Brno-město, profesor Jan Žaloudík. „Ještě předevčírem jsem nevěděl, že strávíme takový hezký podvečer, jinak bych běhal se sekačkou, pokud by nepršelo. Řadu věcí je potřeba posekat,“ uvedl za potlesku a smíchu publika.

Připustil, že úplně neví, za co bojuje, ale bojuje odhodlaně. „Přijel jsem oslavit derniéru v Senátu. V září skončím. Už nebudu ostudou vlasti a budu moct jednat sám za sebe. Takto se musím pořád držet zpátky. Musíme uctívat naše činitele, aby nám národ nezvlčil, jak známo,“ podotkl jemně ironicky Žaloudík.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jiří Kobza byl položen dotaz

Euro

Zmiňujete se o jakémsi hlasovacím kartelů zemí eurozóny, ale když teď nejsme členy, nerozhoduje se tak vlastně o našich penězích jen bez nás? I když nemáme euro, tak do EU přeci přispíváme, jen teda pokud to chápu vůbec, tak už o jejich osudu vlastně jako nečlenové eurozóny nerozhodujeme vlastně vůb...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Posselt se za vaše peníze smál Babišovi a „tzv. motoristům“

10:00 Posselt se za vaše peníze smál Babišovi a „tzv. motoristům“

Nezisková organizace Post Bellum ve svém magazínu Paměť národa uveřejnila rozhovor s vůdcem sudetský…