Advokátu Láskovi hrozí vyhazov z komory. Za řeči o Kalouskovi

30.08.2013 16:15

Advokát Václav Láska, jenž je veřejnosti znám např. jako kritik praktik v Dopravním podniku hl. města Prahy, dostal pokutu 200 tisíc korun za to, že tuto kauzu veřejně propojoval se společností Šachta & partners. Tatáž kancelář na něj podala i další stížnost kvůli tomu, že exministra financí Miroslava Kalouska (TOP 09) označil za lháře. Díky tomu Láskovi hrozí vyhazov z advokátní komory. Napsal to na sociální síti Facebook.

Advokátu Láskovi hrozí vyhazov z komory. Za řeči o Kalouskovi
Foto: hns
Popisek: Václav Láska a dopravní podnik, ilustrační koláž
reklama

Pokuta 200 tisíc korun je vysokým trestem, na což upozorňuje i sám advokát. Má na paměti i fakta, že kancelář Šachta & partners na něj podala ještě jednu stížnost. Za to, že o exministrovi financí Miroslavu Kalouskovi prohlašoval, že lže. Pakliže bude potrestán i za tento výrok, reálně mu hrozí vyhazov z komory právě proto, že už první trest byl tak vysoký.

Láska byl přitom spolu s dalšími kolegy přesvědčen, že za slovní projevy se z České advokátní komory nevyhazuje. „Evidentně jsme se mýlili a já jdu přemýšlet o tom, čím se budu živit. Protože právo mluvit pravdu a říkat svůj názor je pro mě více než advokátní talár. Koneckonců, pokud budu za každé své vyjádření v médiích inkasovat 200.000,- Kč pokutu, tak mě nemusí ani vyškrtávat. To to raději včas zabalím sám, neb by se mi tahle živnost stala dosti prodělečnou,“ poznamenává advokát.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hned sedm důchodců s koronavirem: Nákaza přišla z Německa. Jak? Víme

14:00 Hned sedm důchodců s koronavirem: Nákaza přišla z Německa. Jak? Víme

Nákaza koronaviru mezi seniory v pečovatelském domě v Českém Krumlově se dostala přes pečovatelku, n…