Chybí nám politici s čistýma rukama. Proto slaví úspěch komunisté

14.05.2012 20:54 | Zprávy

JINÝMA OČIMA Liberalismus selhal, myslí si politolog Oskar Krejčí. Proto sílí preference levice. Lidé prý hledají alternativu. Navíc narůstá strach ze zvyšujícího se etnického napětí a z toho, co nastane, až Západ ztratí své privilegované postavení ve světě.

Chybí nám politici s čistýma rukama. Proto slaví úspěch komunisté
Foto: Radmila Zemanová-Kopecká
Popisek: Oskar Krejčí

„Musíme si uvědomit, že tento jev je celoevropský, tak jako jsou celoevropské sociální a politické problémy liberalismu,“ konstatuje Krejčí. „Na Slovensku proto vidíme vytvoření jednotného středolevého bloku, u nás růst preferencí komunistů."

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Jan Lipavský byl položen dotaz

Výhružky Zelenského

Co říkáte na to, jak Zelenský vyhrožoval Orbánovi? Já chápu, že je naštvaný, možná už i vyčerpaný, ale nemyslíte, že to přehnal? Paradoxně tím nahrává podle mě protistraně a jen si tím uškodí. Nemyslíte?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Komu tekly peníze z „Vetchého“ dronů. Podezřelé, píší policisté

16:35 Komu tekly peníze z „Vetchého“ dronů. Podezřelé, píší policisté

Iniciátoři akce „drony Nemesis“ na dodávku dronů pro ukrajinskou armádu, kterou zaštítil náčelník ge…