Exministr: Ten blázen Pospíšil snad chtěl zavřít i Kalouska

27.06.2012 20:30

Způsob odvolání Jiřího Pospíšila z postu ministra spravedlnosti je podle bývalého poslance, ministra a člena ODS Vlastimila Tlustého naprosto bezprecedentní. Svými výroky reaguje i na dementi premiéra Petra Nečase, že za odvoláním nejoblíbenějšího ministra stojí Pospíšilova snaha jmenovat vrchní státní zástupkyní důraznou Lenku Bradáčovou.

Exministr: Ten blázen Pospíšil snad chtěl zavřít i Kalouska
Foto: Zbyněk Pecák
Popisek: Ekonom a exministr financí Vlastimil Tlustý

Už sama rychlost, s jakou bylo odvolání provedeno, podle Tlustého o lecčems svědčí. „Ten blázen Pospíšil snad chtěl nechat zavřít i chudáka Kalouska,“ uvádí v nadsázce Tlustý.

Nechuť ke změně vrchní státní zástupkyně je podle Tlustého pouze článek jednoho řetězu. „Letadla CASA – vzorová korupční aféra, stíhání Parkanové, účastníci, kteří se na tom podíleli, jsou všichni v nejbližším okolí pana ministra Kalouska, no a pak už platí má úvodní věta,“ spekuluje exministr.

„Způsob i forma odvolání je naprosto bezprecedentní pro všechny, kdo toho nejsou účastni,“ reaguje Tlustý na upozornění ParlamentníchListů.cz, že zklamání nad tímto postupem vyjádřil i předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg. Za pravdu mu dává vzápětí podobné prohlášení ministra zdravotnictví rovněž za TOP 09 Leoše Hegera.

„Pro ty, co na té korupční kauze nejsou účastni, je to velký skandál. No a těm, co té korupční kauzy účastni jsou, je to ještě větší skandál,“ dodává s neskrývanou ironií Vlastimil Tlustý, který je znám svou výraznou kritikou vůči ministru financí Miroslavu Kalouskovi.

TOP 09 žádá premiéra Nečase, aby jmenoval Lenku Bradáčovou

Předsednictvo TOP 09 ve středu odpoledne podle svého usnesení "zdvořile požádalo" předsedu vlády Petra Nečase (ODS) a budoucího ministra spravedlnosti, aby do čela pražského vrchního státního zastupitelství (VSZ) podpořili prezidentku Unie státních zástupců Lenku Bradáčovou.

Média s tímto prohlášením seznámil první místopředseda TOP 09 Miroslav Kalousek. Podle TOP 09 právě takový krok může zamezit šířícím se spekulacím, že za rychlým odvoláním Jiřího Pospíšila (ODS) z funkce ministra spravedlnosti stojí jiné než Nečasem prezentované důvody.

Spravedlnost šla stranou, říká Schwarzenberg

Přesto už dva ministři TOP 09 – Karel Schwarzenberg a Leoš Heger, v rozhovoru pro média vyjádřili minimálně podiv nad způsobem a rychlostí velmi nestandardního odvolání. „Spravedlnost šla očividně stranou. Pan Pospíšil se během svého ministrování projevil jako velmi odvážný člověk. Zřejmě byl někomu nebezpečný, tak musel být odstraněn,“ řekl pro LN ministr zahraničí Karel Schwarzenberg.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Radmila Zemanová-Kopecká

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Megabyznys na drahách v režii ostravských podnikatelů. Vagóny, stovky milionů, soudy a zase ta se strachem vyslovená jména politika KDU a Kalouskova nepřítele, na něhož jste zapomněli

16:55 Megabyznys na drahách v režii ostravských podnikatelů. Vagóny, stovky milionů, soudy a zase ta se strachem vyslovená jména politika KDU a Kalouskova nepřítele, na něhož jste zapomněli

ParlamentníListy.cz byly v minulých dnech upozorněny na situaci v Ostravských opravnách a strojírnác…