Katastrofa a děs! Odborníci totálně ztrhali první předvolební speciál ČT

26.09.2013 6:40 | Zprávy

MEDIÁLNÍ HODNOCENÍ Za katastrofální označuje mediální expert Jiří Mikeš to, co nám naservírovala veřejnoprávní televize na úvod čtrnácti plánovaných debat s krajskými lídry relevantních stran. Obdivuje proto lidi, kteří se na to vydrželi dívat celé ty dvě hodiny. Scénu označuje za šílenou, dramaturgii za špatnou a výsledek působil únavně. Lituje proto moderátora Jakuba Železného, že byl dramaturgií postaven do něčeho, co by nezvládl nikdo. A domnívá se, že by Václav Moravec do takového panoptika určitě nešel.

Katastrofa a děs! Odborníci totálně ztrhali první předvolební speciál ČT
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jakub Železný

Přesně měsíc před sněmovními volbami odstartovala Česká televize čtrnáctidílný seriál diskusí s osmi krajskými lídry relevantních stran. Do pražského studia se na úvod sjeli zástupci z Karlovarského kraje. Stali se tak součástí představení, o němž se dá těžko mluvit jako o vydařeném. „Já bych řekl, že to bylo katastrofální. Obdivuji lidi, kteří se na to vydrželi dívat dvě hodiny. Scéna šílená, dramaturgie špatná a celé to působilo únavně,“ začíná své hodnocení pro ParlamentníListy.cz mediální expert Jiří Mikeš, lektor komerčních komunikací na Vysoké škole ekonomické v Praze.

Odvysílaný pořad považuje za naprostý nesmysl a vyhazování peněz nás koncesionářů. „V reklamních nebo komunikačních agenturách víme, že můžeme udržet pozornost lidí 18 až 20 minut, víc ne. Tenhle pořad trvá dvě hodiny a mlátí se tam prázdná sláma. A ten kompars vzadu. Vůbec neukázali diváky, jak na to reagují, ti tam byli snad namalovaní. Kdyby to někdo připravoval zodpovědně, tak by to uspořádal v nějakém klubovém prostředí. Udělal by prostřihy na lidi, jak reagují, jak se tváří na jednotlivá vystoupení, ale to tam nebylo. Já jsem neviděl ani jednoho diváka,“ konstatuje mediální odborník.

Kdo se bude dvě hodiny na tuhle zoufalost dívat?

Pozastavuje se i nad tím, že karlovarští zástupci osmi stran byli postaveni do role celostátních politiků. „Oni řešili náš vztah s Německem a bůhvíco ještě. Bylo to něco děsivého. Jestli v tomhle chce Česká televize pokračovat ještě třináctkrát, tak proboha, kdo se na to bude koukat. Já tím byl úplně znechucen. Možná kdyby tam byla nějaká politická esa, že by to bylo o něco málo lepší, ale to, že tam byli většinou méně známí zástupci stran, nebyl ten hlavní problém,“ domnívá se Jiří Mikeš a obrací pozornost k tomu, jak vypadalo vystoupení samotných politiků.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Jiří Hroník

Jak zabránit Číně, aby o nás sbírala citlivá data?

Podle mě také není problém jen v Číně, ale dnes už téměř neexistuje nic jako soukromý. I třeba EU dost šťourá do soukromý lidí - většinou to vydává za dobrý úmysl a možná to i dobře myslí, ale je to potřeba? Co vím, tak třeba chtěla mít možnost sledovat i soukromou korespondenci lidí na internetu at...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Za horší „Plzeň“ než v Německu si můžeme sami. Pivovar vysvětlil

10:45 Za horší „Plzeň“ než v Německu si můžeme sami. Pivovar vysvětlil

„Je plzeňské pivo pro Němce odlišné oproti tomu pro Čechy?“ Právě tato otázka v posledních dnech roz…