Lidovci brojí s opozicí. Obávají se, že by mohli komunisté vyhrát volby

15.08.2012 19:28

ParlamentníListy.cz již upozornily na možnost, že by v Karlovarském kraji mohli volby reálně vyhrát komunisté. Dosud suverénně vládnoucí ČSSD se totiž voličům rozkládá před očima, několik vlivných členů přeběhlo ke konkurenčním stranám Miloše Zemana a Jiřího Paroubka. KSČM se tak v preferencích stále více dotahuje na ČSSD. Svoje pozice nečekaně upevňuje také KDU- ČSL. Ta vsadila na spolupráci s opozičními politiky ze Strany zelených a hnutí O co jim jde?! , kteří hodně nahlas kritizují situaci v kraji.

Lidovci brojí  s opozicí. Obávají se, že by mohli komunisté vyhrát volby
Foto: kscm.cz
Popisek: Logo KSČM

Lídr kandidátky Koalice pro Karlovarský kraj Marek Poledníček (KDU-ČSL) nám sdělil svůj názor na zatím  poslední předvolební průzkum, která dává velké naděje  na vítězství nejen ČSSD, ale také KSČM :“Rostoucí preference KSČM jdou na vrub kauzám, které vyrábí ČSSD jak na běžícím pásu. A protože je Karlovarský kraj levicový, dochází k logickému přeskupování sil. Navíc, vzhledem k odchodu některých čelních představitelů ČSSD do malých levicových stran, se lze velmi reálně obávat, že by komunisté mohli krajské volby i vyhrát. V tomto případě si voliči neuvědomují, že KSČM je plně podepsána pod všemi problémy poslední doby, včetně problematické korupce z evropských fondů,“ zdůrazňuje Poledníček.

Tři škraloupy ČSSD

Poledníček  podobně jako jeho kolegové, kteří se v podzimních volbách utkají o post hejtmana Karlovarského kraje, upozorňuje, že levice je zde u moci od začátku vzniku kraje:“ Je důležité si uvědomit, že ČSSD je ve vládě kraje již dvanáct  let, osm let spoluvládla s ODS, nyní s KSČM. Je tedy plně zodpovědná za všechno, co se v našem kraji od jeho vzniku semlelo.“ Na otázku ,co má na mysli, odpovídá :“Největší škraloupy současné krajské vlády jsou tři - nejasná situace ohledně nemocnic, pozdní reakce k placení silnice R6 a zejména špatné rozdělování dotací a korupční prostředí v Úřadu ROPu Severozápad.“

Volič - nemám koho volit

Z vyjádření politiků k rostoucím preferencím KSČM, které již ParlamentníListy.cz zveřejnily, vyplývá, že v předvolebním boji bude jedna strana svalovat vinu na druhou za špatnou situaci  v kraji.  Na přetrvávající krizi ve zdravotnictví se přitom podepsala pravice i levice,  stejné to je s dlouholetým předvolebním evergreenem, dostavbou rychlostní komunikace R6. Nelze se divit, že voliči v Karlovarském kraji jsou stále více znechuceni a volební účast zde tradičně patří k  nejnižším. Řada lidí dospěla k názoru, že nemá koho volit, i když se do krajských voleb přihlásilo šestnáct různých subjektů, od starých známých tváří, nejrůznějších přeběhlíků, až po nováčky. Vždyť zdejší politici na sebe před volbami lijí kýble špíny a po volbách si padnou do náruče v koalici, popírající jejich předvolební sliby.K takovému poznání dospěl i podnikatel Josef z Ostrova u Karlových Varů: “Já jsem byl vždycky proti komoušům, nedal bych si s nimi pivo. Ale řeknu vám, že to co mám, jsem vybudoval za totáče.  Teď narazíte jen na zloděje, všechno to tady rozkradli, pozemky, fabriky, baráky. Komunisty nevolím, protože zavírali lidi, nový strany taky nevolím, protože tam všichni kradou. Takže nevolím a nebudu volit nikoho. Možná půjdu volit prezidenta, čekám jak se rozhodne ten Švejnar. “

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Hana Čechová

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Šíří lži. Starší jsou ovlivnění. PirSTAN v Rožnově: Překvapivé sdělení

12:05 Šíří lži. Starší jsou ovlivnění. PirSTAN v Rožnově: Překvapivé sdělení

Šíří se nesmysly! Žádné zdaňování bytů ani proudy migrantů! Piráti a STAN se soustředili při kampani…