Motoristům došla trpělivost. Po Dobešovi chtějí miliony

04.08.2012 11:25

Ministr dopravy Pavel Dobeš (LIDEM) prozatím svou funkci ustál. Klidné spaní ale nemá. Čeští řidiči po něm za pochybení požadují miliony.

Motoristům došla trpělivost. Po Dobešovi chtějí miliony
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ilustrační foto.

Zaměstnanci resortu dopravy mají plné ruce práce. Na ministerstvu se dosud sešlo už 70 žádostí o náhradu škod za nedávné vážné problémy s nefungujícím centrálním registrem vozidel. Lidé celkem chtějí náhradu až 2,3 miliony korun.

 

Kompletních je málo

"Z těchto žádostí je však pouze dvacet pět kompletních, tedy obsahují veškeré náležitosti," řekla serveru Aktuálně.cz Andrea Volaříková z tiskového oddělení ministerstva.

Dvacet pět žádostí o odškodnění představuje celkovou částku přibližně 1,6 milionu korun. "Dá se předpokládat, že se na naše ministerstvo obrátí nějací další motoristé," dodala Volaříková.


Ministerstvo dopravy Pavla Dobeše (LIDEM) dosud žádné peníze nevyplatil. Podle zákona o odpovědnosti za škodu způsobenou při výkonu veřejné moci má ministerstvo na vyřízení žádosti 180 dní.

 

Rozhodnutí nepadlo

"Zabýváme se všemi došlými žádostmi, prozatím jsme o žádné z nich nerozhodli," řekla Andrea Volaříková z tiskového oddělení ministerstva.
Ranní zácpa na Jiráskově mostě


Nejmenší požadovaná částka je 406 korun, na kterou osoba z Jihočeského kraje vyčíslila své cestovní náklady na úřad. Nejvyšší požadovanou sumou je rovný milion. "Jde o nemajetkovou a psychickou újmu," řekla Aktuálně.cz Volaříková.


Tento žadatel nejspíš vyslyšel výzvu kanceláře veřejného ochránce práv, který uvedl, že lidé mohou žádat finanční náhradu i za stres a další nemajetkovou škodu, kterou jim způsobil nefungující registr aut. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jas

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Fanoušci Karla Gotta se styděli, naznačil profesor. Co padlo poté, bylo vyhrocené

11:42 Fanoušci Karla Gotta se styděli, naznačil profesor. Co padlo poté, bylo vyhrocené

ANKETA V souvislosti s Karlem Gottem a lidmi, kteří ho měli rádi a teď po něm truchlí, promluvil na …