Vznikla protiimigrační platforma poslanců a senátorů. Víme, kdo jsou její členové a co má v plánu. A toto nám prý hrozí od EU...

01.08.2016 12:15

Poslanec ANO Zdeněk Soukup založil Platformu zákonodárců na obranu evropské kultury a jejích hodnot, která vystupuje proti multikulturalismu a masové imigraci. Jejími členy má být několik desítek poslanců, ale i senátoři a okruh lidí se má rozšiřovat. Členy platformy jsou i odborníci, má se otevřít i pro zájemce z veřejnosti.

Vznikla protiimigrační platforma poslanců a senátorů. Víme, kdo jsou její členové a co má v plánu. A toto nám prý hrozí od EU...
Foto: ANO
Popisek: Zdeněk Soukup
reklama

Dle informací ParlamentníchListů.cz má platforma poskytovat informační servis, aby měli zákonodárci dostatek nezkreslených informací o fenoménu imigrace a islamizace a o možných bezpečnostních rizicích. K tomuto účelu má vzniknout i internetová stránka platformy. Předpokládá se i pořádání odborných seminářů či konferencí. Jednotliví poslanci budou „garanty“ různých oblastí od bezpečnosti po školství. Je to i půda pro debatu o možných legislativních návrzích, které pak poslanci mohou předkládat jako jednotlivci nebo skupina poslanců. Samotná platforma jako taková návrhy zákonů předkládat nebude.

Kdo zatím platformu podpořil

ParlamentníListy.cz mají k dispozici seznam osob, které platformě vyjádřily podporu. Platforma ale počítá, že se přidají ještě další lidé a pokračuje v jejich oslovování. Někteří poslanci platformu podporují, ale z určitých politických důvodů se nechtějí stát přímo jejími členy.

V platformě se sešli politici napříč politickým spektrem. Dle seznamu podporovatelů, který mají ParlamentníListy.cz k dispozici, se k platformě přihlásili například místopředseda KDU-ČSL a předseda sněmovního výboru pro evropské záležitosti Ondřej Benešík, poslanec ODS Adolf Beznoska, člen předsednictva senátorského klubu ODS Jiří Oberfalzer, poslanci ČSSD Stanislav Huml, Jaroslav Foldyna, Pavlína Nytrová, poslanec KSČM Zdeněk Ondráček.

Poměrně dost zástupců je i z poslaneckého klubu ANO: samozřejmě Zdeněk Soukup, dále například Bohuslav Chalupa, Karel Rais, Jana Lorencová, Vlastimil Vozka. Z Úsvitu má platforma v obecné podobě podporu předsedy poslaneckého klubu Marka Černocha a Martina Lanka. Platformu podporuje i nezávislý poslanec Karel Fiedler. A mnozí další.

Nejde o frakci, ale názorovou platformu. Z ČR může být díky EU destinace pro migranty

„Celkem se mi daří postupně získávat poslance. Dali bychom jich dnes dohromady tak třicet. Jsou z ANO, ČSSD, KSČM, Úsvitu… Trochu nepříjemné zjištění je pro mě váhavost pravicových stran. 

Přidalo se zatím asi třicet statečných, kteří riskují nelibost svých stranických sekretariátů. Ty se zatím dívají na naši iniciativu dost podezíravě. Je třeba vysvětlit jim, že tu nezakládáme nějakou politickou frakci, ale v pravém slova smyslu názorovou platformu. Jsem přesvědčený, že naše ‚desatero‘ by podepsalo až 75 procent českých zákonodárců,“ uvedl na Facebooku Zdeněk Soukup.

„Nicméně napadá mně, proč se honit po počtech. Ti váhaví přece na prospěšnost naší iniciativy – pro dobrou věc musí přijít sami. A hlavní smysl Platformy je přece přenášet do klubů informace o migraci jiné, než přinášejí mainstreamová média. V Platformě je zastoupena většina parlamentních politických klubů. To za prvé. A za další musíme připravit jasný postoj k tomu, co chystá Evropská komise – směrnice o společné azylové politice a společné sociální politice. To podle mého soudu může učinit z ČR cílovou destinaci pro migranty,“ dodal Soukup.

Z odborné veřejnosti doposud přislíbili spolupráci platformě například spisovatel Benjamin Kuras, bývalý muslim Lukáš Lhoťan či arabista Petr Pelikán.

Desatero obrany evropské kultury a jejích hodnot

Základní směřování platformy je dané jejím desaterem. Dle tohoto desatera je ve středoevropském prostoru určující kultura vycházející z řecké filosofie, římského práva, judaisticko-křesťanských tradic a myšlenek humanismu. „Vyznávání jiných náboženství, kultů a tradic je záležitostí soukromou. Nesmí se dostat do konfliktu s evropským právním pořádkem, s evropskými etickými normami a zvyklostmi,“ píše se v desateru.

Platforma odmítá koncept multikulturalismu a trvalé přerozdělovací kvóty pro migranty a nesouhlasí se zrušením vízové povinnosti pro země, které nesplní dané podmínky EU. Dle ní je možné přijímat uprchlíky před válečnými konflikty jenom v případech, kdy není možná účinná pomoc v regionu jejich původu. Platforma bude požadovat od migrantů maximální míru integrace do společnosti a „usilovat o zachování EU a schengenského prostoru; pokud to přímo neohrozí integritu, zájmy a životní styl obyvatel ČR. Upevňovat postavení a autoritu V4“.

Platforma je pro upevňování obranyschopnosti Evropy i ČR a chce vrátit do všech stupňů vzdělávání výuku hodnot západní civilizace, což jsou „antické a biblické dějiny, křesťanství, renesance, osvícenství, základy demokracie, etika, estetika, smysl svobody, principy kreativity“.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Lukáš Petřík

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ruml, Langoš, Čalfa, Havel. Kriminalisté na začátku 90. let rozplétali podvody, astronomické i na tehdejší dobu

5:00 Ruml, Langoš, Čalfa, Havel. Kriminalisté na začátku 90. let rozplétali podvody, astronomické i na tehdejší dobu

DOBRODRUŽSTVÍ KRIMINALISTIKY ROBERTA ŠLACHTY (V. díl) | Jsme v letech 1989-1991. Příslušník pražské …