Žalobce Grygárek prý věděl o všech trestních oznámeních. Měl i dokumenty Kalouskových detektivů

10.07.2013 20:34 | Zprávy
autor: lze

Bývalý náměstek pražského vrchního státního zástupce Libor Grygárek měl přehled o tom, na koho se chystá trestní oznámení. Taková praxe však podle kritiků není standardní a vyvolává podezření, že mohl mařit vyšetřování kauz, píše server IHNED.cz.

Žalobce Grygárek prý věděl o všech trestních oznámeních. Měl i dokumenty Kalouskových detektivů
Foto: repro ČT, tan
Popisek: JUDr. Libor Grygárek

Na mnohé informace prý neměl Grygárek vůbec nárok. Jedná se zejména o dokumenty z finančně analytického útvaru (FAU), o kterém se někdy hovoří jako o Kalouskově tajné službě. Útvar má na starosti monitoring finančních pohybů na účtech občanů.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Zuzana Majerová byl položen dotaz

Co by EU měla z toho, kdyby nás zatáhla do války?

Vy tvrdíte, že se o to pokouší. Proč by to dělala? A k té mírové iniciativě Trupma. Podle vás je jeho návrh vůči Ukrajině spravedlivý? Nezohledňuje jen zájmy USA a Ruska?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Další šmírování internetu Armádou ČR? „Práce pro novou vládu“

4:44 Další šmírování internetu Armádou ČR? „Práce pro novou vládu“

Poslanec ANO Pavel Růžička upozornil, že Armáda ČR pořídila další software pro prolamování hesel a h…