Jak vypadá situace s imigrací ve Švédsku?
Vím, jak to pro vás může znít, ale problém ve Švédsku dorostl do strukturální úrovně, společnost jako tako taková je v ohrožení a nejde pouze o životy, prosperitu a majetek jednotlivých lidí. Rád bych zmínil dva příklady z posledních týdnů, abych nejlépe popsal situaci.
Prosím...
Södertälje je město s 65 tisíci obyvateli 40 kilometrů jihozápadně od Stockholmu a jedno z prvních opravdu multikulturních a multietnických míst v zemi. Imigranti si tam postavili hořící zátaras na silnici. Touto zábranou zastavili autobus veřejné dopravy, gang imigrantů autobus obklíčil a zaútočil na něj kameny. Lidé cestující autobusem museli utéct pryč po svých. V tom samém čase bylo mnoho aut zapáleno. Hasiči si netroufli vstoupit, protože se báli, že budou napadeni imigranty. Až asi za dvě hodiny policie zajistila dostatek mužstva, aby zklidnilo situaci. První skupina policistů, která přijela, byla imigranty napadena kameny a malými výbušninami, které dělají velký hluk, ale nedělají velké výbuchy a jsou používány pro paralyzování lidí, když například policie vstupuje do místnosti. Nikdo z útočníků nebyl zadržen.
Trollhättan je další město situované ve venkovské oblasti 400 kilometrů na západ od Stockholmu s méně než 50 tisíci obyvateli. Nepokoje s ohni a házením kamenů terorizují čtvrti města. Normálně se místní politici postiženému místu vyhýbají, ale kandidátka na zastupitele, žena původem z Libanonu, měla kuráž navštívit toto místo. A doslova řekla: „Musím říci, že to je horší než občanská válka v Bejrůtu.“ Možná to trochu přifoukla, aby zdůraznila své prohlášení, ale policii to trvalo déle než dva dny, aby sklidnila situaci, a musela uzavřít celou oblast se zátarasy, použít helikoptéry a svolat a nasadit policisty z velkého území. Mějte na paměti, že toto je jenom malá část relativně malého města.
Švédský novinář Björn Herstad
Ale toto jsou jen dva příklady „anekdotického“ charekteru...
Ano, to máte pravdu, ale uvědomte si, že toto se stalo právě před několika málo dny. Rád bych zmínil nějaké obecné statistiky, abych podtrhnul, co jsem řekl. Ve Stockholmu v prvních šesti měsících roku 2016 bylo policii nahlášemo, že bylo zapáleno a shořelo či bylo jiným způsobem zničeno 700 aut. Zdůrazňuji, že teď nehovořím o krádežích aut kvůli získání finančních prostředků z jejich prodeje. Zde jde o čirou destrukci.
Přes dva tisíce aut shořelo ve Švédsku v první polovině roku 2016 – to je více než deset aut každou noc. Je to systematické. Více než 500 případů zničení či poničení majetku denně bylo policii nahlášeno během roku 2015. Každý den 500 případů! Vynásobte si 500 útoků na majetek 365 dny. Území ve Švédsku, kam hasiči nevstoupí bez policejní ochrany, je velmi mnoho.
Takže jsou ve Švédsku no-go zóny? Kde? Povězte mi o tom více...
Před dvěma lety bylo policií jako no-go zóny charekterizováno 55 míst. Tato území jsou víceméně kontrolována imigrantskými kriminálními gangy a není zde tolik islamistických no-go zón jako ve Velké Británii. Není to tak, že tyto gangy kontrolují tato teritoria úplně, ale v praxi to znamená, že stát zde nefunguje, jak by měl. Hasiči nemohou dovnitř vstoupit bez policejního doprovodu, policisté tam musí vstupovat ve velkém počtu, aby se zajistili, že nebudou napadeni. Normální kriminální vyšetřování zde není možné kvůli tomu, že místní obyvatelé nehovoří s policií a tak dále a tak dále...
Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Lukáš Petřík