Přijímací zkoušky na střední školy: Jen někde jsou povinné

26.04.2011 11:03

Na středních školách dnes začínají přijímací zkoušky. Povinné a navíc i jednotné zkoušky ale hejtmané nakázali konat jen ve čtyřech krajích České republiky.

Přijímací zkoušky na střední školy: Jen někde jsou povinné
Ve čtyřech krajích České republiky hejtmanství rozhodla o povinných jednotných přijímačkách na střední školy. Jedním z regionů s povinnými přijímacími zkouškami je Pardubický kraj. Hejtmanství o tom dalo vědět už vloni o prázdninách a žáci měli dost času se připravit.

Mnohé střední školy ale přijímací zkoušky zrušily, protože zájemců je tak málo, že ke studiu přijmou všechny, a je proto zbytečné žáky ještě stresovat nějakými testy.

„Máme školu spádovou téměř pro celou republiku, a tak se obáváme velmi reálné možnosti odlivu studentů z naší školy," vysvětlila Českému rozhlasu ředitelka chemické průmyslovky Miroslava Katzerová. Prý proto u některých oborů přijímací zkoušky škola dělat nebude.

Ředitel radí: Rozsáhlé a málo bodované úkoly vynechte

Ředitel pardubického Gymnázia Mozartova Otto Horák také není přílišným zastáncem povinných zkoušek. Navíc tvrdí, že děti budou mít na vyřešení testových otázek málo času. Prostřednictvím rozhlasu dětem proto radí: „Aby se nebály rozsáhlé úlohy, které jsou málo bodované, přeskočit, protože na nich mohou ztratit spousty času."

Jak ale dále informuje Český rozhlas, jednotné přijímačky někde vyvolaly velké negativní reakce. V okolních krajích totiž žáci testy dělat nemusí, a tak se ředitelé některých škol obávají, že nebudou mít už vůbec žádné studenty.

Budoucí studenti mohou v testech získat maximálně 180 bodů, přičemž 115 bodů jim zajistí studium na gymnáziích nebo obchodních akademiích.

Čtěte také:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: olb

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Poznají české děti fake news? Zjistili jsme, že na vybrané školy míří inspektoři

14:22 Poznají české děti fake news? Zjistili jsme, že na vybrané školy míří inspektoři

Jak se v českých školách vyučuje mediální gramotnost, bude v letošním roce prakticky hodnotit Česká …