Školství má horečku. Státní maturity ji srazí, míní optimista Dobeš

01.11.2010 11:01 | Zprávy
autor: jas

Ač v maturitní generálce neuspěla více než třetina studentů, šéf školství i autoři testů si z toho těžkou hlavu nedělají. V březnu spustí generálku znovu - přes internet.

Školství má horečku. Státní maturity ji srazí, míní optimista Dobeš

O víkendu byly zveřejněny výsledky generálky státních maturit, které mnohé překvapily. Neuspělo v nich totiž více než 30 procent studentů.

A výsledky testů se zabývali v pondělí na tiskové konferenci i šéf resortu školství Josef Dobeš (VV) a šéf CERMATu, který zkoušky připravoval, Pavel Zelený.

Nyní pouze orientačně

"Je to orientační, je to vodítko," zhodnotil Dobeš optimisticky výsledky zkoušek s tím, že jistý alarmující prvek však ze závěrů generálky státní zkoušky dospělosti vyplynul.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

NERV

Proč přesně jste tento orgán zrušili? Pokud vím, i vy jste se dřív o jejich tvrzení často opírala a podle mě je obecně dobré, když existují nějaké nezávislé poradní orgány. Nebo podle vás nebyl NERV nezávislý?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Od 16 k volbám, už letos, velí EU. A školí. V Německu se jí to tvrdě vrací

9:24 Od 16 k volbám, už letos, velí EU. A školí. V Německu se jí to tvrdě vrací

Povolební rozložení politických sil v Evropském parlamentu (EP) letos mohou rozhodnout hlasy od mlad…