AZ SMART: Soukromé přípravky na výšku táhnou nejen neúspěšné maturanty

25.06.2013 14:25

U státních maturit letos propadlo podle výsledků ministerstva školství 16,4 procenta žáků. Na opakování maturit se mohou připravit díky kurzům. Vzhledem k tomu, že nejspíše nestihnou řádný termín pro přijetí na VŠ, řešením je pro ně pomaturitní studium.

AZ SMART: Soukromé přípravky na výšku táhnou nejen neúspěšné maturanty
Foto: Hans Štembera
Popisek: Studenti

Přestože letos u maturit neuspělo téměř 40 procent učňů, prošli téměř všichni studenti gymnázií. Nyní musí všichni z nich myslet rovněž na přijímací zkoušky na vysoké školy. I kdyby se podle zástupců vzdělávacího centra AZ SMART nakonec tisícovkám studentů podařilo v opravném termínu uspět, nebudou moci plynule přejít na vysokoškolské studium kvůli promeškaným termínům přijímacího řízení. Přípravné kurzy na přijímací zkoušky na vysoké školy představují kupříkladu základní kámen vzdělávacího centra AZ SMART, které si v průběhu uplynulých 15let vybudovala v České republice přední postavení v oboru. Oblíbené je i intenzivní pomaturitní studium cizích jazyků, zejména angličtiny. Letošním maturantům navíc zůstává status studenta hlásícím se po prázdninách na jazykové školy. Pokud studenti neuspějí u přijímaček u vybraných vysokých škol, případně letos termín nestihnou, AZ SMART má pro ně řešení. Mohou být přijati do takzvaných „nultých ročníků VŠ“, u nichž je až 93% úspěšnost přijetí na studium na vysoké školy.

Vzdělávací centrum se snaží nabídnout lidem co nejatraktivnější formu studia. Nejen pro čerstvé maturanty jsou proto připraveny různé formy studijních programů. Přihlášeným přednáší tým odborníků – právníci, lékaři, politologové a další jedinci mající zkušenosti s výukou na vysokých školách, v případě jazykových kurzů pak vyučují čeští i zahraniční kvalifikovaní lektoři. „V případě neúspěšné maturity můžete začít studovat u nás a za rok se bezvadně připravit na vysokou školu i na opravnou státní maturitu,“ Ing. Martin Vaněk, MBA, ředitel centra AZ SMART, o kterém se lze více dozvědět na  http://www.az-smart.cz/.

Nulté ročníky VŠ

Řada studentů bude stát před závažným problémem, jak se vypořádat s neúspěchem u státní maturity. I když budou úspěšní v zářijovém opravném termínu, na vysoké školy už se nedostanou a budou mít před sebou nenaplněný rok. Pokud totiž uspějí v září, nestihnou zákonitě termín srpnových přihlášek na VŠ, které vyžadují úspěšné složení státních maturit. Škola AZ SMART proto přichází s nultými ročníky, tedy jednoleté odborně zaměřené vzdělávání formou denního studia. Tzv. nulté ročníky VŠ tak otevřou bránu ke studiu na vysoké škole.

Někteří uchazeči o studium na vysoké škole mohou mít dojem, že příprava na přijímačky v soukromé agentuře nemusí mít takový účinek jako podobné přípravky či nulté ročníky vysokých škol. Lidé v AZ SMART však tvrdí opak. „Vysoké školy nabízejí přípravu v duchu klasické přednáškové výuky, tedy desítky až stovky studentů v jedné posluchárně, bez možnosti zpětné vazby a individuálního přístupu vyučujícího. Na přípravných hodinách v AZ SMART může každý student očekávat přátelskou atmosféru a přímý kontakt s lektorem,“ vysvětluje hlavní rozdíl Ing. Martin Vaněk, MBA, ředitel centra AZ SMART a dodává: „Skupinky se skládají z menšího počtu studentů. Studenti mají možnost bezplatných konzultací, při kterých se mohou se svým lektorem poradit o konkrétních problémech a dozvědět se podrobné informace o „svých“ přijímacích zkouškách.“ Každý lektor má bohaté zkušenosti s přípravou na vysokoškolské vzdělání, o které se se svými studenty rád podělí.

Přijímačky nanečisto

Po úspěšném dokončení kurzu si každý student může vyzkoušet přijímačky „nanečisto“, které vycházejí z reálných testů. Každý absolvent také získá certifikát o úspěšném zakončení kurzu, který mu může pomoci při ústní části přijímacích zkoušek. Úspěšnost absolventů přípravek oproti celostátnímu průměru přijatých na VŠ je vždy o nezanedbatelné procento vyšší. Podle výsledků za posledních pár let je úspěšnost u přijímacích pohovorů: více než 93 %. Kdo tedy opravdu stojí o studium na své vysněné vysoké škole, má možnost vyzbrojit se znalostmi a získat tak velký náskok před ostatními uchazeči.

Pomaturitní studium AZ SMART

Studium je vedeno jako jednoletá příprava k mezinárodním zkouškám KET, PET, FCE a CAE v kombinaci s velmi efektivní přípravou na tzv. OSP Scio testy, které jsou zásadní součástí přijímacího řízení na řadu tuzemských vysokých škol. Celková dotace hodin je 20 vyučovacích lekcí angličtiny (45 minut) týdně a navíc od druhé poloviny října pak 2 hodiny týdně odborných přednášek obecných studijních předpokladů (OSP Scio a TSP MU). Jazykové kurzy poskytuje z angličtiny, němčiny, španělštiny, italštiny i arabštiny.

„Naše denní pomaturitní studium anglického jazyka je standardně s možností přípravy na certifikaci FCE. Studium je určeno také pro žáky, kteří letos neuspějí u státních maturit, či přijímacích zkoušek na vysněnou vysokou školu,“ vysvětluje Ing. Martin Vaněk, MBA.

Vzdělávací centrum AZ SMART je zařazeno v příloze č. 1 vyhlášky č. 252/2010 Sb. (položka 134; novelizace vyhlášky č. 322/2005 Sb. o dalším studiu, které je postaveno na úroveň studia na středních nebo vysokých školách). To znamená, že se na letošní maturanty vztahuje klasický statut studenta.

„Status studenta poskytujeme našim studentům několik let, v tomto máme velikou výhodu před klasickými jazykovými školami nebo pomaturitními kurzy. Jsme řádně registrováni a uvedeni ve vyhlášce ministerstva školství. Naši studenti tedy nemusí odvádět sociální či zdravotní pojištění, navíc jim platí studentské slevy pro různé kulturní akce, mohou získat kartu ISIC a je s tím samozřejmě spojena řada dalších výhod. Studentům pomáháme mimo jiné i s levnějším ubytováním, pokud jsou mimopražští,“ vyjmenovává některé z přínosů Ing. Martin Vaněk, MBA, z http://www.az-smart.cz/.

Aktuální nabídku všech přípravných kurzů na školní rok 2013/2014 naleznete na http://www.azsmart.cz.

Letošní maturity

U státních maturit letos propadlo podle výsledků ministerstva školství 16,4 procenta žáků. Šlo o studenty, kteří letos skládali maturitu poprvé. Školákům, kteří propadli, je nejméně za tři roky. V matematice to není žádná sláva, studenti se zhoršili a matematika tak nejhůř, v češtině a cizích jazycích se však zlepšili. Ke státním maturitám bylo letos přihlášeno přes 98 tisíc žáků, z toho je skutečně skládalo 87 950. Největší neúspěšnost vykazují tradičně nástavbové a učňovské obory, kde z maturujících v řádném termínu propadlo 39, respektive 31 procent žáků. Naopak na gymnáziích propadlo jen 2,5 procenta studentů. Pro letošní rok byla zrušena vyšší verze maturit, všichni maturanti bez rozdílu tak skládali stejné zkoušky.

O vzdělávacích centrech AZ SMART

Vzdělávací centrum AZ SMART s.r.o. bylo založeno v roce 1998, od roku 2001 následně funguje pod právní formou typu s.r.o. Nyní působí na třech místech republiky – v Praze, Brně a Ostravě, vždy v centrální části metropolí. Dnes se AZ smart pyšní jako jedno z mála center až s 93% úspěšností při přijetí jeho studentů na vysoké školy.

Od počátku vyvíjela agentura svou činnost v několika stěžejních oblastech – jazykové kurzy pro veřejnost, individuální výuka a doučování, přípravné kurzy k přijímacím zkouškám na vysoké školy - právnické, pedagogické a filozofické fakulty, dále na ekonomické směry, jako VŠE, Českou zemědělskou univerzitu, VŠB ad., a v neposlední řadě vzdělávací a sportovní pobyty dětí a mládeže.
Vzdělávací centra AZ SMART poskytují svým klientům kompletní vzdělávací a jazykové služby vysoké kvality. To je jeden z důvodů, proč vedle svých aktivit věnuje AZ SMART značnou část svého potenciálu úzké spolupráci s předními pedagogy a odborníky, kteří působí na tuzemských i zahraničních vysokých školách, jsou autory naučné literatury a posluchačům mají co nabídnout.

Jednoleté denní pomaturitní studium je celoroční intenzivní a komplexní přípravné studium, jež zajistí kvalitní přípravu studentů na nejžádanější obory VŠ, a to právo a historie státu, psychologie a základy společenských věd, ekonomie a management a příprava na lékařské fakulty. Zvláštní kategorii tvoří denní pomaturitní studium anglického jazyka s možností přípravy na certifikaci FCE, KET, PET a CAE. Studium je doplněno o přípravu na národní srovnávací zkoušky - tzv. OSP Scio testy, které tvoří přijímací řízení na některé tuzemské vysoké školy se získáním Závěrečného Certifikátu o absolvování pomaturitního studia angličtiny. Studium je určeno také pro žáky, kteří letos neuspějí u státních maturit, či přijímacích zkoušek na vysněnou vysokou školu.

Výuka probíhá čtyři dny v týdnu v celkovém rozsahu až 400 hodin (u pomaturitního studia angličtiny 5 dnů/týden v rozsahu 680 hodin). Je vedena týmem zkušených pedagogů, kteří působí na tuzemských i zahraničních vysokých školách (UK, VŠE, Y/N, VŠFS, v Akademii věd ČR, apod.) a vedou výuku formou vysokoškolských přednášek, jazykových seminářů, diskuzí, poskytují osobní konzultace a samozřejmostí jsou závěrečné testy či složení zkoušek. Více o vzdělávacích centrech AZ SMART naleznete na stránkách http://www.azsmart.cz.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Česká leasingová a finanční asociace: Firmy začaly více využívat factoring, který kryje riziko nesplácení faktur

17:56 Česká leasingová a finanční asociace: Firmy začaly více využívat factoring, který kryje riziko nesplácení faktur

V prvním pololetí letošního roku vzrostl zájem o financování firemního provozu pomocí factoringu. Te…