Agentura ochrany přírody a krajiny ČR: Třetí ročník Slavností stepí na Rané už tuto sobotu

12. 5. 2014 15:49

V sobotu 17. května bude Raná hostit již třetí ročník Slavností stepí. Pestrý program pro veřejnost zajišťuje AOPK ČR, Správa chráněné krajinné oblasti České středohoří a obec Raná. Program začíná v 10.00, konec se očekává kolem páté odpoledne [1].

Agentura ochrany přírody a krajiny ČR: Třetí ročník Slavností stepí na Rané už tuto sobotu
Foto: AOPK ČR
Popisek: AOPK ČR

„Návštěvníkům chceme zajímavou formou přiblížit jedinečnost krajiny, ve které žijí. Těšit se mohou na exkurzi na vrch Raná s odborným výkladem, cyklovýlet, odchyt a ukázky ptactva a živých netopýrů, výstavu ovčích plemen a ukázky stříhání ovcí, prezentaci leteckých modelářů, výstavu o přírodě Lounského středohoří, závody ovčáckých psů a mnoho dalšího. Samozřejmostí jsou soutěže a aktivity pro děti,“ vysvětluje Jana Marešová z Agentury ochrany přírody a krajiny ČR, Správy CHKO České středohoří.

„Ve zdejších stepích můžeme vidět ohrožené druhy rostlin a živočichů, například kavyly, sysly či celou škálu motýlů. K životu potřebují šetrné hospodaření, které zde ochrana přírody podporuje z evropského projektu Life+. A právě proto jsme do programu Slavností stepí zařadili třeba i ukázku pastvy ovcí. Ta totiž brání tomu, aby zdejší stepi postupně zarostly křovím,“ dodává Jana Marešová.

Návštěvníci mohou k dopravě na Slavnosti využít veřejnou dopravu, zejména speciální jízdu Švestkové dráhy pro přepravu z Lovosic a Mostu. Ve stanici Bělušice navazuje autobus, který návštěvníky dopraví až na místo konání akce na Ranou. Autobusová doprava je zajištěna také z Loun.

Slavnosti stepí jsou součástí Evropského dne chráněných území, který se tradičně v květnu připomíná. V České republice proběhnou desítky komentovaných exkurzí v chráněných územích a dalších akcí. Návštěvníci tak dozvědí, jakou péči tato jedinečná území potřebují.

Více informací na: www.obec-rana.com a www.ochranaprirody/life

[1] Termíny exkurzí: botanika: 10:30, 12:00, 14:00, zoologie: 11:00, 13:00, ovocné stromy: 11:30, 13:30

Agentura ochrany přírody a krajiny České republiky – www.nature.cz

Agentura ochrany přírody a krajiny České republiky je státní instituce, která zajišťuje odbornou i praktickou péči o naši přírodu, zejména o chráněné krajinné oblasti, národní přírodní rezervace a národní přírodní památky. Více na www.nature.cz.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ÚZSVM v Hodoníně vydal majetek oprávněné dědičce z USA

20:49 ÚZSVM v Hodoníně vydal majetek oprávněné dědičce z USA

Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových v Hodoníně vydal oprávněné dědičce z USA celkem 35…