Akademie věd ČR: Historik Rudolf Kučera získal v USA prestižní cenu

22.02.2018 7:37 | Zprávy

Vědec Masarykova ústavu a Archivu AV ČR Rudolf Kučera obdržel cenu Asociace pro československá studia za svoji knihu Život na příděl. V americkém nakladatelství Berghahn vyšla pod názvem Rationed Life. Science, Everyday Life, and Working-Class Politics in the Bohemian Lands, 1914-1918.

Akademie věd ČR: Historik Rudolf Kučera získal v USA prestižní cenu
Foto: AV ČR
Popisek: Logo Akademie věd ČR

Rudolf Kučera je prvním kontinentálním Evropanem, který od Asociace pro československá studia cenu obdržel. Profesní společnost amerických historiků a politologů, kteří se zabývají nejen dějinami Československa, ale i habsburské monarchie, uděluje cenu jednou za dva roky. V minulosti ji získal například americký badatel Pieter Judson, americká historička Tara Zahra nebo britský profesor Marc Cornwall.

Historik Rudolf Kučera se věnuje kulturním a sociálním dějinám střední Evropy 19. a 20. století. Studoval v Praze, Vídni a Berlíně. Jeho disertační práci vydalo německé vědecké nakladatelství Vandenhoeck & Ruprecht v Göttingen. Publikuje odborné studie v České republice, Německu, USA a dalších zemích.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ivana Váňová, MBA byl položen dotaz

Strana

Proč jste změnili logo, ale název strany ne? Nemyslíte, že je tak trochu zastaralý a třeba slovo křesťanská může řadu voličů odradit? I to lidová je takové zvláštní. Mě jako první napadne lidové milice

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Správa železnic: Troleje mezi Prahou a Berounem prochází speciální kontrolou

22:08 Správa železnic: Troleje mezi Prahou a Berounem prochází speciální kontrolou

Správa železnic společně s Českými drahami prověřuje příčinu opakovaného poškození sběračů lokomotiv…