Akademie věd: Karikatury českých vědců a vědkyň putují po USA

15.01.2018 16:10 | Zprávy

Výstava o osobnostech české vědy poputuje na jaře do Memphisu v Tennessee, kde se v květnu každoročně koná Memphis in May International Festival; letos se zaměří na Českou republiku. Výstava je v těchto dnech k vidění na Velvyslanectví České republiky ve Washingtonu, kde ji dosud zhlédlo více než pět tisíc návštěvníků.

Akademie věd: Karikatury českých vědců a vědkyň putují po USA
Foto: AV ČR
Popisek: Logo Akademie věd ČR

Výstava o osobnostech české vědy poputuje na jaře do Memphisu v Tennessee, kde se v květnu každoročně koná Memphis in May International Festival; letos se zaměří na Českou republiku. Výstava je v těchto dnech k vidění na Velvyslanectví České republiky ve Washingtonu, kde ji dosud zhlédlo více než pět tisíc návštěvníků.

Na velvyslanectví bude k vidění dokonce ledna 2018, v jeho prostorách si ji tudíž mohli  prohlédnout nejenom ti, co přišli volit v parlamentních volbách 2017, ale příležitost k její návštěvě budou mít také voliči, kteří dorazí k volbám prezidentským.

Výstava je součástí projektu Otevřená věda, jehož cílem je zvyšování zájmu o vědu a výzkum mezi žáky a studenty, kteří se teprve rozhodují o budoucím povolání. Osobité grafické zpracování expozice přibližuje lidem všech generací významné historické i současné vědecké osobnosti a objevy s humorem a nadsázkou, prostřednictvím netradičních originálních karikatur. „Výstavy o českých vědcích  existují zatím dvě. V roce 2014 vznikla výstava Čeští vědci a jejich vynálezy, kterou o dva roky později doplnila další – České vědkyně a jejich přínosy nejen české vědě. Do Ameriky putovaly na dvě desítky vybraných plakátů z obou výstav,“ prozradila projektová manažerka Marta Dlouhá.

Prof.Hynek Wichterle
Výstavu ve Washingtonu navštívil i vnuk Otty Wichterleho – biolog Hynek Wichterle působí od roku 2004 na prestižní Columbia University v New Yorku, kde se zabývá základním výzkumem buněčné identity.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

ČT a demonstrace

Proč by se zaměstnanci ČT nemohli demonstrovat? Není právo demonstrovat dáno Ústavou, která platí pro každého? A co, že je demonstrace proti rozhodnutí zvolených politiků. To se jako nesmí? A můžete uvést konkrétní příklady, kdy jsou na Déčku vysílány zkreslené informace? My teda Déčko máme zrovna m...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Finanční správa: Sníží se záloha

10:29 Finanční správa: Sníží se záloha

V návaznosti na změnu odvodů na důchodové pojištění osob samostatně výdělečně činných (OSVČ) dojde o…