Pracoviště v posledních letech prošlo radikální proměnou, loni se tam otevřelo moderní chovné zařízení za téměř čtyřicet milionů korun, a i další prostory doznaly změny. Diskuse s vedením ústavu se například odehrávala v konferenční místnosti, která vznikla na místě bývalých garáží.
Mladý ústav
Ústav biologie obratlovců (ÚBO) patří mezi nejlépe hodnocené ústavy Akademie věd, a přitom se velikostně řadí mezi ty menší: má celkem 119 zaměstnanců (25 kmenových vědeckých pracovníků), z nichž ve Studenci působí zhruba čtvrtina. Ti další pracují jak v centrále v Brně-Pisárkách, tak ve Valticích, kde se epidemiologickému výzkumu věnuje renomovaný profesor Zdeněk Hubálek. Ústav v posledních letech zrenovoval rovněž objekt Mohelského mlýna, který nyní slouží jako terénní pracoviště a edukační centrum. I tyto pracoviště plánuje předsedkyně Eva Zažímalová s místopředsedou Zdeňkem Havlasem v nejbližší době navštívit.

Evoluční ekolog Lumír Govždík představuje unikátní chov čolků. V pozadí ředitel ústavu Marcel Honza
„Jsme relativně velmi mladý ústav, téměř polovina zaměstnanců je ve věkové kategorii mezi třiceti a čtyřiceti lety, což je cílená politika. A například tady ve Studenci je komunikačním jazykem angličtina, což zejména doktorandi berou jako velké plus,” říká ředitel ústavu Marcel Honza, který v ústavu nastavil pružnější strukturu. Ta se obejde bez členění na oddělení, vedoucí projektů komunikují s ředitelem přímo. Ústav tak může fungovat jako jeden tým,” dodává Marcel Honza.
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLbox PL na Seznam.cz + ParlamentníListy TV
sledujte PL na YouTube + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na GoogleZprávy + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na Facebooku
Centrum pravidel a procesů ParlamentníListy.cz
Mobily ve školách
Jste proti plošnému zákazu mobilů ve školách – prý to podle vás nevede k lepším studijním výsledkům. Ale to přeci nikdo snad ani netvrdí. Jde o socializaci, kdy si dnes děti spolu pak nehrají, nebaví se, protože mají mobil. Nemyslíte, že socializace je také dost důležitá? K čemu děti podle vás mobil...
Další články z rubriky
10:29 Finanční správa: Sníží se záloha
V návaznosti na změnu odvodů na důchodové pojištění osob samostatně výdělečně činných (OSVČ) dojde o…
- 9:28 PRIM: Legendární Orlík získává číselník z meteoritu a první vlastní celoocelový tah
- 7:27 ÚOHS: Výrobce dětské výživy dostal pokutu přes 2 miliony korun
- 22:33 MŽP: Nové vedení představilo zaměstnancům priority resortu
- 19:34 VZP: Členství v Klubu pevného zdraví
- 16:32 Nadace ČEZ: Nová skluzavka kadaňského koupaliště


