Allianz: Odhalené pojistné podvody jsou v objemu o padesát procent větší, než vloni

18.10.2014 10:50 | Zprávy

Od ledna do konce září odhalili specialisté Allianz pojišťovny 950 podvodníků, kteří se snažili okrást pojišťovnu o 135 milionů korun. Vloni tato částka ve stejném období představovala 90 milionů korun. Detektivové Allianz tak zaznamenali padesátiprocentní meziroční nárůst úspěšnosti.

Allianz: Odhalené pojistné podvody jsou v objemu o padesát procent větší, než vloni
Foto: Allianz
Popisek: Allianz

Při odhalování pojistných podvodů jim pomáhá stále více kromě kriminalistických metod také moderní technika. V případě Allianz jde už několik měsíců o hlasovou analýzu.

„Tento přístroj vznikl v Izraeli a původně byl určený pro armádní účely,“ říká Ludvík Bohman, ředitel úseku právního a odhalování pojistných podvodů Allianz pojišťovny. A jaký je v této oblasti vývoj? „Dříve převažovala trestná činnost související s vozidly, dnes vidíme jasně rostoucí trend v pojištění majetku, zejména u podnikatelů. Úplně nejrychleji ale rostou podvody se životním a úrazovým pojištěním, i když zastoupené jsou nejméně,“ dodává Bohman.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Tisková zpráva

Zuzana Majerová byl položen dotaz

Vítáte Trumpův ,,mírový plán“

Rusko je podle vás vítěz války. To je podle vás dobře? Co myslíte, že udělá Putin pak, když mu to s Ukrajinou takto snadno vyjde? Nemělo se spíš udělat víc, aby byl on ten poražený? Děkuji za odpověď. Jana

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ombudsman převzal ocenění na Slovensku i v České republice

7:33 Ombudsman převzal ocenění na Slovensku i v České republice

Hned dvě ocenění získal v krátkém časovém sledu ombudsman Stanislav Křeček. Ve čtvrtek 20. listopadu…