Armáda ČR: Praporu pěší roty aktivních záloh KVV Praha požehnal vojenský kaplan Petr Fiala

22. 11. 2017 22:14

Deset let poté, co pěší rota Aktivní zálohy Krajského vojenského velitelství Praha – Středočeský kraj získala z rukou tehdejšího hejtmana prapor, se dočkal slavnostního žehnání. Samotný akt provedl vojenský kaplan Posádkového velitelství Praha major Petr Fiala za přítomnosti čestných hostů.

Armáda ČR: Praporu pěší roty aktivních záloh KVV Praha požehnal vojenský kaplan Petr Fiala
Foto: Armáda ČR
Popisek: Armáda ČR, logo.

Žehnání praporu se zúčastnil ředitel sekce rozvoje a plánování schopností MO generál Ladislav Košner, armádní generál v záloze Jiří Šedivý, který v letech 2002 až 2004 stál u prvních dobrovolných vojenských cvičení, která probíhala v posádce Strašice, dále ředitel odboru obranných příprav sekce rozvoje a plánování schopností MO plukovník generálního štábu Petr Gajdoš a také poslankyně Jana Černochová.

„Jsem hrdý na naše vojáky, kteří sami přišli s nápadem nechat svůj prapor požehnat. V loňském roce jsme o tomto kroku hlasovali. Pro žehnání se vyslovila nadpoloviční většina. Pro vojáky je to velmi důležitý akt, který prohlubuje hrdost a čest pod tímto praporem sloužit,“ sdělil ředitel Krajského vojenského velitelství Praha plukovník Roman Tkačík.

Dělostřelci pomohli

Ocenil také pomoc partnerského útvaru 13. dělostřeleckého pluku Jince, jmenovitě plukovníka Ivana Mráze a jeho týmu profesionálních vojáků, kteří pěší rotě AZ KVV Praha poskytli zázemí a služby.

Žehnání praporu se uskutečnilo v průběhu vojenského cvičení pěší roty na posádkovém cvičišti Brdy za účelem rozvoje vojenských schopností a dovedností. Vojáci trénovali taktickou přípravu, díky které se ještě zlepší v propátrávání, hlídkování, pozorování a zaujetí rozmístění mimo boj v prostoru odpovědnosti po dobu 72 hodin za zhoršených klimatických podmínek.

Dalším důležitým úkolem byly střelby z organických zbraní, řízení automobilové techniky a zvýšení schopností v logistické, ženijní a zdravotnické podpory v rámci odborných výcviků.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Lesy Praha: Prostor před libeňským nádražím se zazelená novými pavlovniemi

22:29 Lesy Praha: Prostor před libeňským nádražím se zazelená novými pavlovniemi

Na příjemnou změnu a svěží prostředí se mohou těšit obyvatelé pražské Libně i cestující z místního v…