Asociace krajů ČR: Hejtmani předloží Správě státních hmotných rezerv požadavky na ochranné prostředky

11.05.2020 19:38 | Zprávy

„Železná zásoba“ pro krizové období, kterou stát pořídí prostřednictvím Správy státních hmotných rezerv, by měla zahrnovat i počty ochranných prostředků (OOP), které by potřebovaly kraje v okamžiku vypuknutí případné další vlny nákazy.

Asociace krajů ČR: Hejtmani předloží Správě státních hmotných rezerv požadavky na ochranné prostředky
Foto: Asociace krajů ČR
Popisek: Asociace krajů ČR

Asociace krajů předá přehled potřebného množství OOP na zhruba 2 měsíce ministerstvu průmyslu a obchodu. Na dnešní videokonferenci se zástupci MV a MPO to potvrdil 1. místopředseda Rady Asociace krajů pověřený vedením tohoto orgánu a hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.

„Budeme doufat, že pro nás v případě nouze pak Správa státních hmotných rezerv potřebné respirátory, roušky či obleky bude mít. Zásobujeme kromě regionálních nemocnic také sociální služby, obce s rozšířenou působností či školství a další oblasti,“ zdůraznil Jiří Běhounek.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Mgr. Michaela Šebelová byl položen dotaz

Když vám tak záleží na lidech a této zemi

Proč se tak bráníte spolupráci s Babišem, když by to zabránilo tomu, aby se spojil s SPD? A co si myslíte o Motoristech?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Lesy ČR opravily lesní historickou kapli na Jetřichovicku

7:33 Lesy ČR opravily lesní historickou kapli na Jetřichovicku

Kromě lesních pozemků, nádrží i drobných vodních toků spravují Lesy České republiky taky menší sakrá…