Autodrom Most: Již prvním sněhem zbělel den, správný řidič je stále připraven!

14.11.2017 14:28 | Zprávy

I když ročním obdobím nyní plně vládne podzim a ještě déle než měsíc bude, nástupkyně zima už o sobě dává vědět.

Autodrom Most: Již prvním sněhem zbělel den, správný řidič je stále připraven!
Foto: Autodrom Most
Popisek: kurzy bezpečné jízdy na Autodromu Most

Prvních sněhových vloček si užili obyvatelé výše položených míst republiky, námraza pak potrápila i jejich spoluobčany z nížin. S nástrahami blížící se zimy se pak musejí vypořádat pochopitelně i řidiči. V následujících dnech, týdnech a měsících až do jarního oteplení musejí být obzvlášť ostražití, ohleduplní a rozhodně by neměli riskovat.

Úspěšné zvládnutí jízdy v těchto dnech velkou měrou závisí i na zimu dobře připraveném a vybaveném vozidle. „Základní pravidlo pro zimní období zní: zpomalte, zvětšete vzdálenost od před vámi jedoucího vozidla a sviťte,“ radí řidičům zkušený instruktor kurzů bezpečné jízdy na mosteckém autodromu Jiří Patera.

V souladu se silničním zákonem musí mít každé motorové vozidlo za jízdy rozsvícena obrysová a potkávací světla nebo světla pro denní svícení. „V tyto dny je ale mnohem bezpečnější rozsvítit obrysová a potkávací světla už před rozjetím vozu. I přes den bude totiž viditelnost snížena stále delší dobu,“ upozornil Patera.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: komerční tisková zpráva

PhDr. Ivan Bartoš, Ph.D. byl položen dotaz

Dobrý den.

Čeho se bojíte víc? STAČILA nebo SPOLU?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

České dráhy: Provoz zdravotnických zařízení je zajištěn

7:23 České dráhy: Provoz zdravotnických zařízení je zajištěn

České dráhy uzavřely nový dodatek ke smlouvě se společností Dopravní zdravotnictví a.s.