ČEPS: Při cvičení „PORTÁL“ zachránili hasiči dva muže ze stožáru

31.05.2014 9:33

Cvičení bylo zahájeno krátce po desáté hodině voláním na tísňovou linku 158. Dvě osoby uvízly na stožáru velmi vysokého napětí v Petrovicích. Když se muži (figuranti) snažili vylézt na stožár, jednomu z nich uklouzla noha a zranil se. Do 14 minut na místo přijíždí první jednotka hasičů ze Strašnic. Současně operační středisko vysílá dvě lezecké skupiny a spojuje se s pracovníky ČEPS. Přijíždí lezci z hasičské stanice Krč a Smíchov. Velení přebírá velitel čety a lezecký instruktor z hasičské stanice č. 6. Lezci zahajují zásah poté, co ČEPS potvrdila, že vedení je vypnuté a vyzkratované.

ČEPS: Při cvičení „PORTÁL“ zachránili hasiči dva muže ze stožáru
Foto: red
Popisek: ČEPS, a.s.
reklama

Lezci provedli výstup na stožár ke zraněným mužům, kde je zajistili proti pádu a provedli první pomoc. Velitel zásahu povolal na místo vrtulník Letecké služby PČR s hasičskými leteckými záchranáři. Zachráněný byl transportován pomocí vrtulníku a předán Zdravotnické záchranné službě a Policii ČR. Druhý figurant byl  pomocí lezecké techniky s vytvořením lanovky spuštěn v nosítkách na zem, kde byl předán také ZZS a PČR.

Cvičení prověřilo dobrou spolupráci provozních pracovníků ČEPS a všech složek integrovaného záchranného systému, komunikační kanály i dojezdové časy. „Oceňuji vysokou profesionalitu zasahujících příslušníků Hasičského záchranného sboru a Letecké služby PČR“ říká Martin Bílek, bezpečnostní ředitel ČEPS, a.s.

Celá akce trvala zhruba 70 minut a cvičení se zúčastnilo na čtyři desítky cvičících.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

dTest: Čím se řídit při výběru hladké mouky? I levná dobře poslouží

22:31 dTest: Čím se řídit při výběru hladké mouky? I levná dobře poslouží

Mouka obvykle patří mezi stálé zásoby každé domácnosti. Spotřebitelská organizace dTest se zaměřila …