Je ovšem nutné podotknout, že muži na padácích přistávali na hladině úmyslně. Jejich mokrý výsadek byl totiž součástí doprovodného programu. Nejen elektrárenští hasiči, ale i jejich kolegové z dalších složek Integrovaného záchranného systému tak měli jedinečnou možnost uspořádat si společné cvičení na téma záchrana tonoucích osob a vše s tím spojené…
„Naše pobočná stanice v Tušimicích je vybavena i výkonným motorovým člunem. Máme totiž na starost i dohled nad kaskádou vodních elektráren ČEZ na Vltavě. Pokud se tam něco děje, okamžitě vyjíždíme tím směrem. Proto jsme uvítali možnost zapojit se do dnešního společného cvičení složek Integrovaného záchranného systému. Jednak vodní nádrž Nechranice máme doslova přes kopec, takže můžeme být během několika minut nápomocni při řešení jakýchkoliv mimořádných událostí na vodní hladině, a samozřejmě sem jezdíme cvičit i sami. Nyní si tedy posádka lodě zopakuje nácvik záchranářských prací a zároveň za provozu prověří technický stav plavidla,“ říká Luboš Lorenz, velitel pobočné stanice požární ochrany elektráren Tušimice a Prunéřov.
Elektrárenští hasiči zasahovali na vodní hladině i březích společně s kolegy z JSDH Kadaň, JSDH Klášterce nad Ohří, HZS SŽD Chomutov a Vodní záchranné služby ČČK na Nechranické přehradě. Hlavním úkolem všech bylo dostat parašutisty do člunu a dopravit je i s jejich výstrojí zpět na břeh. Některým se ale z vody příliš nechtělo, a tak před přistáním dobrovolně „hodili záda“, aby se mohli ještě trochu čachtat. Na druhou stranu pak ovšem pomáhali hasičům s vytažením a ukotvením jejich lodí.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva
FactChecking BETA
Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.