ČLFA nabádá k rozvaze při předvánočním zadlužování

15.11.2012 8:46 | Zprávy

Česká leasingová a finanční asociace (ČLFA) zdůrazňuje potřebu obezřetného postupu při rozhodování o spotřebitelském úvěru v době předvánočních nákupů.

ČLFA nabádá k rozvaze při předvánočním zadlužování
Foto: red
Popisek: Česká leasingová a finanční asociace

V této souvislosti odkazuje na doporučení, která zveřejnila na svých webových stránkách (www.clfa.cz) pod názvem 10 + 1 otázka pro zodpovědného spotřebitele. Na webu asociace je najdete ve zcela nové sekci Než si půjčíte, v níž ČLFA začala zveřejňovat praktické rady pro koncové uživatele.

Podle ČLFA, která sdružuje 53 firem poskytujících převážně úvěry a leasing, je nezbytné zvážit, jestli půjčku vůbec potřebujete. Rozumné je si půjčovat na věci, jejichž životnost je delší než doba splácení, nebo na služby, bez nichž se vy – anebo vaši blízcí – v kratším horizontu neobejdete.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Jan Lipavský byl položen dotaz

Výhružky Zelenského

Co říkáte na to, jak Zelenský vyhrožoval Orbánovi? Já chápu, že je naštvaný, možná už i vyčerpaný, ale nemyslíte, že to přehnal? Paradoxně tím nahrává podle mě protistraně a jen si tím uškodí. Nemyslíte?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Český rozhlas Vltava vydává první hudební kompilaci i vlastní vinyl

7:14 Český rozhlas Vltava vydává první hudební kompilaci i vlastní vinyl

Album Moderna představuje současnou českou scénu neoklasické, moderní klasické, elektroakustické, am…