ČNB: Cena za nejlepší esej o finanční gramotnosti míří do Ostravy

13.05.2017 8:20

Již podeváté uspořádala katedra financí a účetnictví Obchodně podnikatelské fakulty Slezské univerzity ve spolupráci s Českou národní bankou a městem Karviná soutěž finanční gramotnosti pro studenty středních škol.

ČNB: Cena za nejlepší esej o finanční gramotnosti míří do Ostravy
Foto: Česká národní banka
Popisek: Česká národní banka, logo.
reklama

 Z téměř 100 zaslaných esejí na téma „Jak může stát podpořit finanční gramotnost obyvatel?“ vyhodnotila porota jako nejlepší práci Pavla Linzera z Gymnázia Hladnov a Jazykové školy Ostrava. 

 „ČNB dlouhodobě přikládá velký význam aktivitám souvisejícím s finančním vzděláváním veřejnosti. Rádi dáváme středoškolákům možnost vyjádřit se k této problematice, jelikož právě oni začínají v období studia čelit prvním důležitým finančním rozhodnutím. Zároveň jsme potěšeni, že letos vyhlašujeme vítěze již devátého ročníku, což i s ohledem na počet obdržených esejí napovídá, že se soutěž těší mezi studenty dlouhodobé oblibě,“ uvedl člen bankovní rady ČNB Tomáš Nidetzký.

Cenu za druhé místo si odnesla Michaela Kaczmarková z Obchodní akademie a Vyšší odborné školy sociální v Ostravě a na třetím místě se umístil Oleh Telychka z Masarykovy obchodní akademie v Jičíně. Autory tří uvedených nejlepších esejí ocenili na karvinské fakultě vedoucí katedry financí a účetnictví Slezské univerzity Daniel Stavárek, člen bankovní rady Tomáš Nidetzký a ředitel ostravské pobočky ČNB Ilja Skaunic.

Cena za nejlepší esej o finanční gramotnosti

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

České dráhy: Vrcholové vedení posílí o zkušeného manažera

22:54 České dráhy: Vrcholové vedení posílí o zkušeného manažera

Vrcholové vedení Českých drah posílí o zkušeného manažera. Dozorčí rada společnosti na svém řádném z…