CPI Group dominovala hotelové kategorii soutěže Best of Realty

9.11.2012 12:00 odp.

Čtrnáctý ročník prestižní domácí developerské soutěže Best of Realty vyvrcholil 7. listopadu galavečerem v kongresovém sále České národní banky, na němž byly vyhlášeny nejlepší projekty uplynulého roku. Realitní skupina CPI Group získala v kategorii Hotely hned dvě nejvyšší ocenění.

CPI Group dominovala hotelové kategorii soutěže Best of Realty
Foto: CPI
Popisek: CPI Byty

První místo v kategorii Hotely obsadil projekt rekonstrukce Clarion Congress Hotelu České Budějovice „…za výborně a prakticky provedenou rekonstrukci, velmi dobře řešené kongresové prostory a za zachování image hotelu Gomel jako místa setkávání obyvatel Českých Budějovic“. Rekonstrukce osmnáctipatrového objektu byla dokončena po čtrnácti měsících na jařetohoto roku. Autorem nové podoby čtyřhvězdičkového hotelu je ing. arch. Jaromír Kročák z Ateliéru Kročák Architekt, jehož záměr doprovodil ing. Lukáš Fictum z MS Architekti o návrhy interiérů. Generálním dodavatelem stavby byla společnost PSJ, a.s. Provozovatelem hotelu je společnost CPI Hotels. Projekt získal už v září tohoto roku ocenění Svazu podnikatelů ve stavebnictví ČR v rámci soutěže Stavba roku. Úspěch hotelu po stránce stavební doplňují také ekonomická čísla a vysoká obsazenost, která jsou rovněž součástí hodnocených kritérií.

Také druhé nejvyšší ocenění získal projekt CPI Group. Multifunkční komplex CPI City Center Ústí nad Labem, respektive podle pravidel do hotelové kategorie začleněný Clarion Congress Hotel Ústí nad Labem, jenž je součástí komplexu, byl „… oceněn za kapacitně vyvážený a velmi prakticky řešený hotelový provoz propojený s multifunkčním komplexem CPI City Center Ústí nad Labem.“ Kromě čtyřhvězdičkového hotelu s kongresovým centrem zahrnuje komplex také „áčkové“ kanceláře a obchodní jednotky
a dokončen byl již na jaře 2011.

„Náš hotelový development čekal na ocenění dlouho,“ uvedl ve své řeči Zdeněk Havelka, generální ředitel CPI Group s odkazem na množství menších i větších projektů úspěšně realizovaných v uplynulých pěti letech. „O to více jsme rádi, že jsme v letošním ročníku získali hned dvě ocenění, a to jak pro rekonstruovaný objekt, tak pro nově postavený,“ dodal Havelka.

Přestože je CPI Group primárně dlouhodobým investorem, významnou část jejich aktivit tvoří také development. V hotelové oblasti jsou nyní aktuální rekonstrukce někdejšího hotelu Sigma v Olomouci nebo rekonstrukce a dostavba ostravského hotelu Clarion. V kancelářském segmentu probíhá výstavba CPI City Center Olomouc a projektu COPA Centrum, který zahrnuje také maloobchodní část a byty. Oblast retailového developmentu nejvíce reprezentuje výstavba retailových parků. Celkové investice do developmentu v horizontu 2–3 let odhaduje CPI Group na 5 miliard korun.

Soutěž „Nejlepší z realit“ („Best of Realty“), která se v tuzemsku považuje za nejprestižnější ve svém oboru, se koná pod záštitou Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí (ARTN) sdružující nejvýznamnější osobnosti české developerské scény. Vyhlašovatelem a organizátorem soutěže je společnost BEST OF REALTY, s.r.o. Na slavnostním galavečeru jsou oceňovány projekty, které přispívají k růstu úrovně českého realitního trhu. Respektované tituly uděluje odborná porota, složená z předních odborníků oboru.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Ing. Miloš Zeman byl položen dotaz

sabotáž?

Nemyslíte, že kdybyste netajil svůj zdravotní stav, nemyslím podrobnob diagnózu, ale před volbami jste sám říkal, že to máme právo vědět, tak by se tím ani Senát nezabýval? A proč to chcete řešit teď, vic jak půl roku poté, když jsou tu mnohem závažnější problémy a kousek od nás zuří navíc válka?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Lesy ČR: Lesní cesty nepatří „jen“ veřejnosti

14:21 Lesy ČR: Lesní cesty nepatří „jen“ veřejnosti

Řidiče kamionu, který z lesa odvážel dříví, tento týden na Šumavě brutálně napadli dva cyklisté. Vad…