ČR poskytne další munici do Iráku na podporu boje proti tzv. Islámskému státu

26.07.2015 17:00

Dne 22. července 2015 schválila vláda České republiky další dar munice pro irácké ozbrojené a bezpečnostní síly na podporu boje Iráku proti ozbrojencům takzvaného Islámského státu. Jedná se o další významnou podporu pro Irák v rámci působení České republiky v Mezinárodní koalici proti tzv. Islámskému státu.

ČR poskytne další munici do Iráku na podporu boje proti tzv. Islámskému státu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministerstvo zahraničních věcí

Do Iráku bude dopraveno přes 10 mil. kusů nábojů pro automatické pušky a 5 tisíc ručních granátů. Darovaný vojenský materiál využijí irácké ozbrojené a bezpečnostní síly, včetně kurdských pešmergů, v pozemním boji proti ozbrojencům tzv. Islámského státu. Tito ozbrojenci se dopouští brutálních aktů násilí, které vykazují rysy válečných zločinů a zločinů proti lidskosti a mají za následek významný nárůst uprchlíků.

Česká republika je členem Mezinárodní koalice proti tzv. Islámskému státu a podílí se na úsilí o osvobození iráckých území ovládaných ozbrojenci tzv. Islámského státu a zejména na aktivitách zaměřených na stabilizaci osvobozovaných iráckých území. Vedle humanitární pomoci a pomoci uprchlíkům a vnitřně vysídleným osobám v uprchlických táborech v Iráku Česká republika připravuje školení iráckého zdravotnického personálu a plánuje projekt policejního školení. V širším kontextu Česká republika těmito aktivitami přispívá k boji proti terorismu a řešení migrační krize.

Darovaní a přeprava vojenského materiálu bude zajištěna prostřednictvím Spojených států amerických. Již v loňském roce Česká republika významně podpořila Irák v boji proti tzv. Islámskému státu darováním munice do kulometů a protipancéřových nábojů.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Turistický spolek Lipenska: Novopecký starosta chce zlepšit komunikaci s občany

22:28 Turistický spolek Lipenska: Novopecký starosta chce zlepšit komunikaci s občany

Martin Hrbek, který je od října novým starostou Nové Pece se chce zaměřit na řešení problémů souvise…