ČSÚ: V Mostě se konají senátní volby

24. 1. 2017 9:42

V Mostě se konají opakované senátní volby. První kolo proběhne tento pátek od 14 do 22 hodin a sobotu od 8 do 14 hodin. Po uzavření volebních místností začne Český statistický úřad zpracovávat výsledky.

ČSÚ: V Mostě se konají senátní volby
Foto: ČSÚ
Popisek: Logo Českého statistického úřadu

Říjnové volby do třetiny Senátu ve volebním obvodu Most prohlásil Nejvyšší správní soud za neplatné. Registrační úřad totiž nezohlednil odvolání jedné kandidatury. Prezident republiky proto musel vyhlásit jejich opakování.

O jeden senátorský mandát se uchází celkem devět kandidátů, z toho dvě ženy. Šest kandidátů se na senátorské křeslo hlásí opětovně, kandidovali už v řádných volbách na podzim. Zbývající tři kandidáti se o zisk mandátu vloni nepokoušeli. Průměrný věk uchazečů o post mosteckého senátora je 54 let. Hlasovací lístky mají žlutou barvu a jsou vytištěny pro každého kandidáta samostatně.  Starosta obce je distribuuje voličům nejpozději tři dny před začátkem voleb.

V rámci voleb bude zapojeno 124 volebních okrsků, které budou předávat zápisy se zaznamenaným počtem hlasů na dvou přebíracích místech ČSÚ. „Očekávám, že výsledky prvního kola budou k dispozici v sobotu do 17. hodiny. V zimním období ale rychlost zpracování závisí i na aktuální sjízdnosti silnic. Doufám, že volební komise, které nám povezou své zápisy na přebírací místa, dorazí, jak nejrychleji to půjde,“ říká Iva Ritschelová, předsedkyně ČSÚ. Průběžné a definitivní výsledky bude ČSÚ zveřejňovat na serveru www.volby.cz.

Vlastnímu zpracování výsledků předchází zkouška na volebních pracovištích. Naplánována je na dnešek.

Pokud z prvního kola nevzejde vítězný kandidát, který by obdržel nadpoloviční počet hlasů, půjdou voliči k urnám i v pátek a sobotu 3. a 4. února.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Povodí Labe: Vodní nádrže – zásobárna vody i pojistka proti hydrologickým extrémům

9:45 Povodí Labe: Vodní nádrže – zásobárna vody i pojistka proti hydrologickým extrémům

Hospodaření s vodou na vodních nádržích můžeme přirovnat k hospodaření dobře fungující rodiny. Stejn…