ČVUT v Praze bude hostit světové sympozium o Smart Cities

8. 6. 2015 15:48

Fakulta dopravní Českého vysokého učení technického v Praze (Konviktská 20, Praha 1) bude ve dnech 24. až 25. června hostit mezinárodní vědecké setkání nazvané Smart Cities Symposium Prague 2015. Odborníci z celého světa budou diskutovat především o nových trendech v oblasti Smart Cities.

ČVUT v Praze bude hostit světové sympozium o Smart Cities
Foto: ČVUT
Popisek: ČVUT

„Cílem setkání je otevřít otázky udržitelnosti rozvoje dopravy, využití vědeckých nástrojů při tvorbě inteligentních dopravních sítí, alternativní energie a další témata,“ řekla Ing. Petra Skolilová, marketingová manažerka Fakulty dopravní ČVUT. V rámci symposia proběhne i interaktivní výstava elektromobilů společnosti Nissan a dalších značek využívaných firmou PRE.

Záštitu nad symposiem převzalo hlavní město Praha prostřednictvím náměstka primátorky hl. m. Prahy pro oblast dopravy a evropských fondů Petra Dolínka a europoslanec Miroslav Poche. Osobní účast potvrdila i paní Porie Saikia-Eapen, ředitelka odboru pro udržitelný rozvoj hromadné dopravy města New York.

Partnery akce jsou také vědecké instituce, jako je IEEE region 8 a REGIM, mezinárodní platformy EATIS a EPTS a partnerské UCSB, UTEP a Universidad Piloto de Columbia.

Více informací o symposiu najdete na http://akce.fd.cvut.cz/en/scsp2015 .

České vysoké učení technické v Praze patří k největším a nejstarším technickým vysokým školám v Evropě. V současné době má ČVUT osm fakult (stavební, strojní, elektrotechnická, jaderná a fyzikálně inženýrská, architektury, dopravní, biomedicínského inženýrství, informačních technologií) a studuje na něm přes 23 000 studentů. Pro akademický rok 2015/16 nabízí ČVUT svým studentům 117 studijních programů a v rámci nich 457 studijních oborů. ČVUT vychovává moderní odborníky, vědce a manažery se znalostí cizích jazyků, kteří jsou dynamičtí, flexibilní a dokáží se rychle přizpůsobovat požadavkům trhu. V roce 2014 se ČVUT umístilo v hodnocení QS World University Rankings, které zahrnuje více než 3000 světových univerzit, ve skupině univerzit na 411. – 420. místě. V oblasti „Civil and Structural Engineering" bylo ČVUT hodnoceno na 51. – 100. místě, v oblasti  „Mechanical Engineering“ na 101. – 150. místě, v oblasti  „Computer Science and Information Systems" a „Electrical Engineering“ na 151. – 200. místě, a stejně tak i v oblastech „Mathematics“ a „Physics and Astronomy“. Více informací najdete na www.cvut.cz

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Národní památkový ústav:  Model relikviáře sv. Maura v mezinárodní soutěži vězeňského umění v Polsku

22:38 Národní památkový ústav: Model relikviáře sv. Maura v mezinárodní soutěži vězeňského umění v Polsku

Haptický model relikviáře sv. Maura v měřítku 1:1 se účastní v rámci připomenutí desetiletého úspěšn…