ČZU: Memorandum podpoří česko-indonéskou spolupráci

21.7.2014 10:45 dop.

Posílit dosavadní spolupráci v oblasti zvyšování kvality vzdělávání v zemědělství má za cíl nové Memorandum o spolupráci, které 18. července podepsal rektor Udayana University Bali prof. Ketut Suastika spolu s prvním prorektorem České zemědělské univerzity v Praze doc. PhDr. Michalem Lošťákem, Ph.D. Během téže slavnostní akce za účasti představitelů indonéské ambasády a zástupců univerzit bylo podepsáno i memorandum o spolupráci s Univerzitou Palackého v Olomouci.

ČZU: Memorandum podpoří česko-indonéskou spolupráci
Foto: ČZU
Popisek: ČZU

Tzv. Memorandum of understanding (smlouva o spolupráci) je v mnoha zemích dokumentem, který usnadňuje či přímo podmiňuje podporu takové spolupráce z veřejných zdrojů. Proto rektor univerzity a také prorektor prof. Made Suastra, který univerzitu představil, ocenili zájem o spolupráci z české strany, jež, jak doufají, vyústí nejen do výměny studentů a pedagogů, ale jednoho dne do společného vzdělávacího programu.

Už nyní je sedmnáct studentů ČZU na Sumatře na měsíční letní škole a na ČZU studuje sedm studentů z Indonésie. „Smlouva nám pomůže dále rozvíjet spolupráci v jedné z nejlidnatějších zemí světa, která se velmi dynamicky rozvíjí mimo jiné v oblasti zemědělství a zpracování biomasy. Spolupráce se bude týkat především výměny studentů a pedagogů  Smlouva by měla také umožnit rozšíření spolupráce v oblasti vědy a výzkumu, který se například týká léčivých rostlin, jež se tradičně používají na Bali,“ upřesnil doc. Michal Lošťák. Prorektorka UPOL doc. MUDr. Ivana Oborná, Ph.D., podpis memoranda vnímá jako další krok k výuce hlavního indonéského jazyka na olomoucké univerzitě, kde se již jiné asijské jazyky vyučují.  Připomněla též, že při UPOL jako jediné české univerzitě pracuje Konfuciova akademie.

Udayana University Bali navštěvuje přes 20 tisíc studentů prezenčního či dálkového studia. Má třináct fakult od jazykově a kulturologicky zaměřených, přes lékařské a přírodovědné až po ekonomickou a také jedinou fakultu v Indonésii zaměřenou na cestovní ruch. Ostatně jeden ze tří kampusů této univerzity se nachází v jižní části ostrova Bali, která je vyhledávána nejnáročnější turistickou klientelou.

ČZU je třetí největší univerzitou v Praze. Spojuje v sobě stoletou tradici s nejmodernějšími technologiemi, progresivní vědou a výzkumem v oblasti zemědělství, lesnictví, ekologie, technologií a techniky, ale i s ekonomikou a řízením. Moderně vybavené laboratoře se špičkovým zázemím včetně školních podniků umožňují vynikající vzdělávání s možností osobního růstu a zapojení do vědeckých projektů doma i v zahraničí. ČZU zajišťuje kompletní vysokoškolské studium, letní školy, speciální kurzy, univerzitu třetího věku.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

JUDr. Jiří Pospíšil byl položen dotaz

Dozimetr

Dobrý den, každý den na Vás v kauze Dozimetr vyplouvají nové a nové nepříjmené informace. Zdá se, že jste v té obří chobotnici měl také své chapadlo. Netvrdím, že jste se dopustil korupce, to si nemyslím ani o Gazdíkovi, ale ten aspoň částečně přijal zodopovědnost a rezignoval. Co vy?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministerstvo spravedlnosti: Znovu se otevírá možnost nahlížet na majetková přiznání politiků

22:16 Ministerstvo spravedlnosti: Znovu se otevírá možnost nahlížet na majetková přiznání politiků

1. července 2022 nabyla účinnosti novela zákona o střetu zájmů, která veřejnosti po více než roce a …