Celní správa: Nelegální migranti z jihu Asie

08.03.2022 15:44 | Tisková zpráva

Sedm nelegálních migrantů z jižní Asie zadrželi jihomoravští celníci na dálnici D2 nedaleko Lanžhota.

Celní správa: Nelegální migranti z jihu Asie
Foto: CS ČR
Popisek: Celní správa ČR, logo

V pátek odpoledne kontrolovali jihomoravští celníci vozidla na bývalém hraničním přechodě Lanžhot D2. Jedním z vytipovaných vozů byl český kamion, který se vracel s nákladem z Rumunska zpět do České republiky. Ještě, než se celníci rozhodli zkontrolovat náklad, řidič uvedl, že z nákladového prostoru byly slyšet podezřelé zvuky. Z tohoto důvodu bylo vozidlo navedeno do kontrolní haly k důkladné prohlídce. Z bezpečnostních důvodů byla přivolána i hlídka Policie ČR.

Celníci nejprve zkontrolovali lanka a závěry. Zjistili, že v jednom místě bylo lanko přestřiženo, zajištěno hřebíkem a místo zamaskováno. Plachta poškozena nebyla. Po otevření nákladového prostoru se ukázalo, že v něm nelegálně cestuje sedm osob. Ve spolupráci s policií celníci ověřili jejich totožnost. Jednalo se o čtyři mladé muže z Bangladéše a tři Afgánce.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ČEZ: Jablonec zahřívá teplo již ze šesté kogenerační jednotky

19:34 ČEZ: Jablonec zahřívá teplo již ze šesté kogenerační jednotky

Teplo z nové kogenerační jednotky v Mechové ulici, která zároveň dodává do sítě elektřinu, už proudí…