Celní správa: Z metropole zmizela další nelegální herna

15.09.2017 20:08

13. září v odpoledních hodinách provedli pražští celníci další kontrolní akci zaměřenou na provozování nelegálního hazardu v metropoli. Tentokrát si ke své kontrole vytipovali hernu v Praze 4 – Pankráci a šli najisto. Odvezli odtud osm výherních hracích automatů, finanční hotovost ve výši 141.900,- Kč, klíče, čipové karty, žetony a další věci, které sloužily k nelegální hře. Od začátku roku pražští celníci zajistili již 278 výherních hracích přístrojů, jedenáct stolů pro živé hry, šest rulet a více než dva miliony korun v hotovosti.

Celní správa: Z metropole zmizela další nelegální herna
Foto: CS ČR
Popisek: Celní správa ČR, logo
reklama

Jako v mnoha předešlých případech, nelegální automaty byly ukryty za dveřmi, jež se daly otevřít pouze pomocí speciálního čipu, který byl k mání u obsluhy herny. Herny se v mnoha případech tváří jako zcela legální provozovny, u vstupních dveří bývají mnohdy dva nebo tři automaty, na které má provozovatel povolení, ovšem ty další ilegální, bývají např. za tajnými dveřmi nebo za plentou. Dále se herny tváří jako dobročinné spolky, kdy případná prohra hráče je vlastně tzv. „příspěvek spolku" nebo jako hráčské kluby, kdy každý návštěvník má svoji vlastní členskou kartu. Celníci se rovněž setkali s pokusem, jak skrýt nelegální hazard, že automaty nebo rulety jsou malých uzavřených prostorech  a za použití běžných prostředků je nelze z místnosti vynést. Ani tyto pokusy však u celníků neuspějí, v těchto případech přichází na řadu bourání zdí a rozšiřování vstupu.

Podobné razie budou na území metropole probíhat i nadále.

Provozovatelé hazardních her, kteří nemají řádné povolení od ministerstva financí, se vystavují pokutě až do výše 50 milionů korun a propadnutí veškerého vybavení a zařízení, které k nelegálnímu hazardu slouží.

Dozorovou činnost nad hazardními hrami vykonává celní správa od začátku letošního roku, kdy vstoupil v platnost nový zákon o hazardu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

STEM/MARK: Může krize vnést do podnikání nové impulzy a příležitosti?

13:48 STEM/MARK: Může krize vnést do podnikání nové impulzy a příležitosti?

Provoz už musela v důsledku pandemie koronaviru zastavit nebo výrazně omezit až pětina firem ze segm…