Centrum Amelie: Charitativní prodej slonů na podporu onkologicky nemocných

7. 12. 2018 20:38

Charitativní prodej slonů pořádá Centrum Amelie 12. až 14. prosince od 10:00 do 20:00 v obchodním centru Forum v Liberci. Celý výtěžek z prodeje půjde na zajištění bezplatných služeb pro onkologicky nemocné a jejich blízké.

Centrum Amelie: Charitativní prodej slonů na podporu onkologicky nemocných
Foto: amelie-zs.cz
Popisek: Centrum Amelie - logo
reklama

K zakoupení budou stovky slonů ze všech možných materiálů, které na podporu nemocných zasílali během podzimu lidé z celé republiky. „Přiznávám, že takovou vlnu solidarity s nemocnými jsme nečekali a všem, kteří se na sbírce slonů podíleli, moc děkujeme. Velmi si této podpory vážíme,“ říká Mgr. Petra Kuntošová, koordinátorka Centra Amelie v Liberci, které poskytuje psychosociální pomoc dospělým onkologicky nemocným a jejich blízkým v regionu.

Slon jako starověký symbol štěstí ho přinese jak tomu, kdo si jej pro sebe či blízkého zakoupí, ale nákup slona podpoří i členy rodin, do jejichž života zasáhla rakovina.

„Celá částka, kterou vybereme, půjde na zajištění bezplatných služeb pro onkologické klienty a jejich blízké. Aktuálně zajišťujeme například sociální a psychologické poradenství, zdravotní cvičení, plavání a další aktivity, které by si klienti jinak nemohli z finančních důvodů dovolit,“ dodává Kuntošová.

Sloni jsou k zakoupení již od symbolické částky pěti korun.

Amelie v Liberci je onkologicky nemocným a jejich blízkým k dispozici dvakrát v týdnu, vždy v úterý a čtvrtek od 9:00 do 12:00 hodin. Onkologicky nemocní i jejich blízcí se mohou na Amelii obracet nejen osobně (Krajská nemocnice v Liberci (budova U, 1. patro) ale i telefonicky (608 458 277) či emailem (ZDE).

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

HZS ČR: Prezident jmenoval nové generály

16:43 HZS ČR: Prezident jmenoval nové generály

Prezident republiky Miloš Zeman v sobotu 8. května 2021 u příležitosti státního svátku Dne vítězství…