Cenu hejtmana převzala lékařka Krajské zdravotní. Centrum robotické chirurgie získalo finanční dar

08.11.2015 14:02

MUDr. Jana Bednářová, primářka Emergency Krajské zdravotní, a. s. – Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, o. z., obdržela v Severočeském divadle cenu hejtmana Ústeckého kraje pro rok 2014 za Sociální a zdravotní oblast včetně záchrany lidského života. Před slavnostním koncertem u příležitosti oslav 70. výročí ukončení II. světové války a státního svátku vzniku samostatného Československa oceněné lékařce cenu předal hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček.

Cenu hejtmana převzala lékařka Krajské zdravotní. Centrum robotické chirurgie získalo finanční dar
Foto: Krajská zdravotní
Popisek: Nemocnice Ústí nad Labem, Krajská zdravotní.

„Je to moje první lékařské ocenění v životě. Moc si ho vážím. Chtěla bych poděkovat všem, kteří mě na cenu navrhli. Poděkování také patří celému týmu emergency a kardiologii Masarykovy nemocnice, kde v současné době také působím. Bez spolupráce kolegů zdravotníků bych cenu těžko získala,“ řekla skromně MUDr. Jana Bednářová.

Generální ředitel Krajské zdravotní, a. s. Ing. Petr Fiala k získání ceny primářce ústecké emergency poblahopřál. „Paní primářce děkuji za práci, péči, i úsilí, se kterým oddělení vede. Je to náročná práce, která si vyžaduje uznání. Jsem rád, že doktorka Bednářová je již třetím lékařem Krajské zdravotní, který cenu hejtmana Ústeckého kraje obdržel,“ uvedl Ing. Petr Fiala.

V minulých letech cenu hejtmana Ústeckého kraje obdrželi také lékaři Krajské zdravotní, a. s. Nejprve přednosta Neurochirurgické kliniky Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, o. z. prof. MUDr. Martin Sameš, CSc., podruhé cenu obdržel přednosta Kliniky urologie a robotické chirurgie Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, o. z. MUDr. Jan Schraml, Ph.D.

Letošní předávání cen hejtmana v Severočeském divadle v Ústí nad Labem mělo pro Krajskou zdravotní, a. s. ještě jeden přínos. Ing. Štěpán Popovič, CSc., Dr.h.c., který získal cenu hejtmana pro rok 2014 v oblasti Regionálního rozvoje, se rozhodl finanční dar, padesát tisíc korun, věnovat Školícímu centru robotické chirurgie Krajské zdravotní, a. s. „Osobně jsem přesvědčen, že Masarykova nemocnice v  Ústí nad Labem odvádí skvělou práci a asi bych měl problém vyjmenovat všechny špičkové obory. Je tu však jeden, který patří k obzvlášť významným a zároveň slouží i jako školící pracoviště pro ostatní nemocnice, včetně zahraničních. Je to centrum robotické chirurgie vedené přednostou Janem Schramlem. Domnívám se, že takové pracoviště zvyšuje prestiž jak nemocnice, tak celého ústeckého regionu. Proto jsem se rozhodl ho podpořit, jakkoliv jsem si vědom, že částka, kterou předávám, je vzhledem k nákladům pracoviště nepatrná. Chtěl bych, aby to bylo impulsem i pro ostatní obyvatele kraje, aby dle svých možností takovou činnost podpořili,“ uvedl Ing. Štěpán Popovič, Csc., Dr.h.c.

MUDr. Jan Schraml, přednosta Kliniky urologie a robotické chirurgie Krajské zdravotní, a. s. – Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, o. z., při které školící centrum působí, řekl, že si kroku pana Popoviče nesmírně váží. „Jsem rád, že mezi oceněnými byl právě pan Popovič. Vážím si jeho gesta a jsem rád, že se rozhodl pokračovat v tradici, kterou jsem započal já v loňském roce a obdržené peníze věnoval na rozvoj robotiky v ústecké nemocnici. Na kroku pana Popoviče je vidět, že se snaží dělat pro Ústecký kraj maximum a i letošní finanční dar poputuje na rozvoj robotické chirurgie v Masarykově nemocnici,“ poděkoval MUDr. Jan Schraml, Ph.D.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Příprava na GDPR patří do portfolia ČD - Telematiky

16:36 Příprava na GDPR patří do portfolia ČD - Telematiky

Společnost ČD - Telematika dokončila pro Dopravní podnik hlavního města Prahy (DPP) analýzu stávajíc…