Česká pošta: Novým poštovním ombudsmanem bude Pavel Bobek

30. 3. 2018 9:14

Od začátku dubna nahradí Pavel Bobek dosavadní ombudsmanku České pošty Zuzanu Kvášovou, která po devíti letech v této pozici odchází do penze.

Česká pošta: Novým poštovním ombudsmanem bude Pavel Bobek
Foto: Archiv
Popisek: Česká pošta
reklama

Pavel Bobek nastoupil po absolvování Vysoké školy dopravy a spojů v Žilině do Československých spojů. Na Poště zastával několik pozic, od přepážkového pracovníka přes listovního a balíkového doručovatele se vypracoval až na manažerské funkce.

„Pozice poštovního ombudsmana je důležitá ze dvou pohledů. Jednak slouží pro komunikaci s tou částí veřejnosti, která využila nastavený systém v oblasti reklamací a stížností. Tedy využila všechny řádné i opravné prostředky, a přesto o výsledku šetření má pochybnosti, případně není spokojena s jeho vyřízením. Ombudsman pak může ve vlastním řízení odhalit případné nedostatky z průběhu původních šetření a sjednat nápravu s přihlédnutím k principu spravedlnosti. V opodstatněných případech může navrhnout vyrovnání nad rámec běžného postupu. Touto svou činností výrazně přispívá k šíření dobrého jména České pošty. Druhým pohledem je pak jeho přínos pro vedení České pošty, které jeho prostřednictvím dostává informace o oblastech s nejvyšší nespokojeností svých klientů a nedostatcích vyskytujících se při prvotním řešení reklamací a stížností a pomáhá tak k nápravě vnitropodnikových procesů v této oblasti,“ říká Pavel Bobek.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ombudsmanka Šabatová kritizuje postupnou privatizaci uhelných elektráren

21:01 Ombudsmanka Šabatová kritizuje postupnou privatizaci uhelných elektráren

Ombudsmanka Anna Šabatová vedla šetření ve věci nezákonné výjimky z emisních limitů pro Elektrárnu C…